VIDEO Radosť zmaril krásny priamy kop z 25 metrov: Valencia sa triumfu opäť nedočkala

Valencia si podelila body s ValladolidomValencia si podelila body s Valladolidom Zdroj: valenciacf.com

MADRID - V úvodnom sobotňajšom zápase 19. kola španielskej futbalovej La Ligy zvíťazil Leganés nad posledným tímom tabuľky Huescou 1:0.

Valencia remizovala s Valladolidom 1:1 a pre "netopiere" je to už 11. remíza v aktuálnom ročníku La Ligy. Domáci sa mohli ujať vedenia v 54. minúte, ale zle kopnutý kop Rodriga zneškodnil brankár Jordi Masip. Valencia sa dočkala vedúceho gólu v 71. minúte, keď loptu prudkou strelou zvnútra šestnástky poslal do siete kapitán Danel Parejo. Hostia vyrovnali v 82. minúte, keď nádherne trafil z priameho kopu z asi 25 metrov Rubén Alcaraz.

Girona remizovala s prekvapením ročníka Alavésom 1:1 a natiahla šnúru zápasov bez víťazstva na šesť. Naposledy sa tešila z troch bodov v 25. novembra, keď v 13. kole triumfovala na pôde Espanyolu Barcelona 3:1.

Leganés - Huesca 1:0 (1:0)
Gól: 73. En-Nesyri

Valencia - Valladolid 1:1 (0:0)
Góly: 71. Parejo - 82. Alcaraz

Girona - Alavés 1:1 (1:0)
Gól: 12. Stuani - 51. Baston

FC Villarreal - FC Getafe 1:2 (0:0)
​Góly: 76. Cabrera (vlastný) - 52. Molina, 89. Angel