Po brutálnom faule na Hrehorčáka mieri na MS: Hviezdny obranca má teraz v hlave len Slovákov

Michal KempnýMichal Kempný Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Obranca Michal Kempný sa ešte úplne nevyrovnal s tým, že namiesto boja so Spartou o extraligové zlato sa už pripravuje s českou hokejovou reprezentáciou na majstrovstvách sveta v Prahe. V rozhovore s novinármi uviedol, že je za šancu pobiť sa o domáci vrchol sezóny vďačný a plne sa sústredí na boj o nomináciu.

Strata semifinálovej série s Oceliarmi z 0:3 na zápasy Kempného stále veľmi mrzí. "Ešte som to nevstrebal. Je to ťažká pilulka na skusnutie, ale samozrejme život ide ďalej. Až to celé skončí, tak si to človek nejakým spôsobom vyhodnotí v hlave," povedal Kempný, ktorý sa v utorok zapojil do prípravy národného tímu v Bratislave aj s klubovými spoluhráčmi Jakubom Krejčíkom, Filipom Chlapíkom a Pavlom Kousalom.

"Som veľmi rád, že tu môžem byť. Vážim si to. Človek zase prehodí trošku myšlienky. Musím sa sústrediť na prácu, čo je teraz predo mnou. To je jediné, čo ma zaujíma," vyhlásil bronzový medailista zo šampionátu v roku 2022 v Tampere a Helsinkách a víťaz Stanley Cupu s Washingtonom z roku 2018.

Sústredí sa len na Slovensko

Účastník štyroch majstrovstiev sveta a Svetového pohára v Toronte v roku 2016 zatiaľ na turnaj v Prahe nemyslí. "Predo mnou sú teraz zápasy so Slovenskom, potom sa nejako posunieme ďalej. Teraz sa sústredím na každý deň, čo budem tu, a na zápasy predo mnou. Nechcem premýšľať veľmi dopredu," povedal Kempný.

V utorok sa zapojil do prípravy reprezentácie aj útočník Jakub Vrána, ktorý bol s Kempným vo víťaznom tíme Washingtonu v roku 2018. „Nevideli sme sa celkom dlho. Bolo príjemné sa s ním znova stretnúť a prehodiť pár slov. Som veľmi rád, že je tu a dostal tiež šancu zabojovať o to," uviedol na adresu kanoniera, ktorý dohrával sezónu na farme St. Louis v Springfielde.

Sparte skončila sezóna v sobotu 13. apríla, ale Kempný sa ďalej pripracoval. "Nemôžem si dovoliť vypadnúť na nejaký týždeň a byť bez ľadu a pohybu. Rozložil som si cestu do Bratislavy, že som sa zastavil doma na Morave za rodičmi. Ale inak som po sezóne bol v záprahu," vyhlásil.

Mrzí ho, že fanúšikom nedali, čo chceli

Vo štvrtok mali sparťania rozlúčku s fanúšikmi, ktorí rovnako ako počas sezóny prejavili obrovský záujem. "Veľmi si vážime to, že sme sedeli štyri a pol hodiny za stolom a podpisovali kartičky a fotili sa s tými ľuďmi, ktorí za nami prišli. Podpora fanúšikov bola naozaj poznať v celej sezóne. Akurát sme im nedali to, čo chceli," uviedol Kempný.

Napriek tomu nešlo sklamanie z bronzovej sezóny potlačiť. "Samozrejme séria bola pekná asi pre oko diváka, ale nedotiahli sme to, tak to nemôžeme považovať za úspech," povedal Kempný.

Je presvedčený, že Sparta má tím na titul. „Chýbal nám naozaj kúsok. Samozrejme na to sa nehrá. Nebudem sa vôbec baviť o nejakom šťastí a nešťastí. Či sa to malo stať, alebo nemalo. Ja si stále stojím za tým, že tá séria mala ísť za nami a mali sme teraz hrať finále. Štve ma to a nás všetkých. Nezostáva nám nič iné, než to skusnúť a zase sa o kúsok posunúť ďalej a hlavne sa z toho celého poučiť,“ dodal.

Viac o téme: Česká extraliga HC Sparta Praha Michal Kempný
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy