Český brankár vo finále rozvíril emócie: Nech si každý siahne do svedomia, či sa takto hrá play-off

Brankár HC Oceláři Třinec Ondřej KacetlBrankár HC Oceláři Třinec Ondřej Kacetl Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Útočník Lukáš Radil oslávil jubilejný 400. štart v Českej hokejovej extralige gólom a asistenciou, ktorými pomohol Pardubiciam k výhre v Třinci a vyrovnaniu stavu finálovej série na 2:2 na zápasy.

Do štatistík stretnutia sa zapísal aj šiestimi trestnými minútami, dve pritom dostal za kontakt s brankárom Ondřejom Kacetlom. V rozhovore s novinármi sa potom pozastavil nad jeho správaním, súpera obvinil z filmovania.

"Vždy som ho bral za celkom férového chlapca a neviem, či toto má úplne za potreby. Prekvapilo ma, že to trošku zahral. Je to škoda, ale my sa s tým pobijeme. Samozrejme sme radi, že sme dali šesť gólov a dokázali sme ho prestreliť," povedal Radil po stretnutí, ktoré Dynamo vyhralo 6:2. Dva góly dali hostia ale až pri power play do prázdnej bránky.

Do Národného divadla

Tridsaťtriročný útočník si bol vedomý, že sa hokejkou dostal do kontaktu s Kacetlom. Chcel ho však iba priateľsky "poklepať" po betónoch po prerušení hry. Třinecký brankár ale spadol. "Nebolo to myslené zle. Nech si každý siahne do svedomia, či sa takto hrá play-off. Nie som si celkom istý. Bolo to kamarátske a on to zahral ako to, čo sme videli naposledy v Národnom divadle, keď sme sa boli s manželkou pozrieť na Predanú nevestu. Možno by ho tam vzali," povedal s úsmevom Radil.

Vybrať úlohu v opere Bedřicha Smetanu ale Kacetlovi nechcel. "Nemám skúsenosti s castingom, takže ťažko povedať," povedal s nadhľadom Radil. S brankárom, ktorý v minulosti niekoľko sezón v Pardubiciach pôsobil, o strete osobne nehovoril. Zároveň poukázal aj na ďalšie Kacetlove reakcie.

Je agresívny

"On je brutálne agresívny. Aj keď nie sme v bránkovisku, tak sa tam rovnako oháňa hokejkou. Aj to by sa malo šetriť, pretože aj z druhej stany je to faul," podotkol.

Kľúčom k stretnutiu boli aj podľa Radila presilové hry a oslabenia. Východočesi všetky početné nevýhody vrátane hry v troch proti piatim ubránili a sami naopak dvakrát v presilovke udreli.

"Našich oslabení bolo veľa, ale fantasticky sme ich odbránili. Presilovky nám vyšli, získali sme sebavedomie a zápas dotiahli do víťazného konca," pochvaľoval si.

Za nerozhodného stavu sa teraz séria vráti do Pardubíc. "Ťažko povedať, čo čakať od ďalšieho zápasu. Zase to bude vypäté, budú tam emócie. Keď sa nad tým hlboko zamyslím, tak nejaké góly budú. Uvidíme," povedal Radil.

Viac o téme: HC Oceláři Třinec Lukáš Radil HC Dynamo Pardubice Ondřej Kacetl
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy