Tréner obvinil televízneho experta, že cielene škodí klubu: Pokuta za zneváženie mena extraligy

Trenér Pardubíc Marek ZadinaTrenér Pardubíc Marek Zadina Zdroj: Profimedia

PRAHA - Trenér Pardubíc Marek Zadina dostal od disciplinárnej komisie českej hokejovej extraligy pokutu 75.000 korún za zneváženie mena súťaže.

Kouč Dynama po štvrtom stretnutí finále play-off spochybnil nezávislosť rozhodcov, komisie rozhodcov a tvrdil, že ju ovplyvňuje televízny expert a bývalý útočník Milan Antoš. Asociácia profesionálnych klubov o tom informovala v tlačovej správe.

"Nie je pravdou, že by sa po druhom finále menili pravidlá, iba bolo finalistom v prezentácii pripomenuté, ako sa posudzujú situácie v bránkovisku, najmä po prerušení hry. V súvislosti s play-off to bola zo strany manažéra rozhodcov extraligy Vladimíra Pešinu už tretí do klubov rozosielaná prezentácia v podobe usporiadaného a komentovaného videomateriálu," uviedol riaditeľ extraligy Martin Loukota.

Zadina po zápase, ktorý Dynamo vyhralo 6:2, kritizoval rozhodcov, že po druhom stretnutí série zmenili trend riadenia duelov a začali prísnejšie posudzovať situácie na bránkovisku. Podľa pardubického kouča komisia rozhodcov podľahla najmä kritickému názoru Antoša, ktorý na webe sport.cz spôsob hry Východočechov kritizoval.

"Nepáči sa mi, aký vplyv majú títo, v úvodzovkách, experti. Majú vplyv na pôsobenie rozhodcov, ktorí sa musia rozhodovať pod tlakom. Myslím si, že toto je finále play-off a emócie, ktoré ľudia chcú vidieť, k tomu patria," uviedol Zadina a obvinil Antoša, že cielene škodí Pardubiciam.

Vedenie extraligy, šéf rozhodcov Vladimír Pešina a Antoš Zadinovu kritiku odmietli už v pondelok, dnes pardubického trénera potrestala disciplinárna komisia, ktorá sa jeho vyjadreniami zaoberala v skrátenom konaní. Loukota zároveň uviedol, že podobných prezentácií, aké obaja finalisti dostali po druhom zápase, v tejto sezóne Pešina klubom rozoslal celkom desať.

Finálová séria za stavu 2:2 na zápasy pokračuje v stredu v Pardubiciach.

Viac o téme: HC Dynamo Pardubice Milan Antoš Marek Zadina
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy