Začína sa odznova, v pozore aj množstvo Slovákov: Nebude to nič iné ako boj

Šarvátka počas štvrtého finálového súboja na ľade TřincaŠarvátka počas štvrtého finálového súboja na ľade Třinca Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy bude v stredu vo vypredanej Enterii aréne pokračovať finále play-off českej extraligy medzi Pardubicami a Třincom.

Prvýkrát sa bude hrať v prípade remízy po základnej hracej dobe do rozhodnutia a nemôžu tak prísť k slovu samostatné nájazdy. Všetky stretnutia série ale zatiaľ skončili po 60 minútach.

Dynamo v nedeľu druhýkrát vo finále strelilo Třincu šesť gólov a vyrovnalo krok s úradujúcim majstrom, ktorý útočí na piaty titul v rade. Teraz sa chcú Východočesi prvýkrát dostať do vedenia, so Slezanmi totiž prehrali prvý aj tretí finálový zápas.

"Sme radi, že sa domov vraciame za stavu 2:2. Chceli sme v Třinci uhrať jeden zápas a to sa nám podarilo," povedal pardubický tréner Marek Zadina po výhre 6:2.

"Teraz sa tešíme na našich skvelých divákov. Séria je otvorená a myslím si, že to bude ešte skvelý hokej. Skvelý zážitok pre našich ľudí aj pre třineckých," verí 52-ročný kouč.

Pardubice chcú nadviazať na predošlé stretnutie, čo je podľa nich cesta k úspechu. "Musíme sa odraziť od posledného zápasu, hrať rovnako a verím, že to v stredu urobíme," povedal útočník Martin Kaut. "Musíme bojovať, nechať na ľade srdce a jednoducho to ubojovať. Nebude to nič iné ako boj," doplnil ho slovenský obranca Peter Čerešňák.

Třinec má v nohách veľa duelov

Kým Dynamo v play-off vyradilo Hradec Králové 4:1 na zápasy a Litvínov 4:0, Třinec čaká v play-off v sérii stretnutie číslo 5 už tretíkrát. S Českými Budějovicami ho doma prehral 2:3, Spartu naopak v Prahe porazil 3:2.

"Ideme ďalej. Zápasy sú odlišné. Občas hráme svoj hokej a držíme si to, potom sú zápasy, ktoré nás zrážajú chybičkou alebo v presilovke," povedal obranca Adam Polášek. "Uvidíme, ako bude ďalšie stretnutie vyzerať. Pripravíme sa na neho a zase si to rozdáme," uviedol útočník David Cienciala.

Zápas sa začne o 18.00 h.

Viac o téme: Peter Čerešňák HC Oceláři Třinec HC Dynamo Pardubice Martin Kaut Marek Zadina
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy