Zvrat v prestupe Hamšíka: Odchod do Číny nateraz stroskotal!

Marek Hamšík s kapitánskou páskou
Marek Hamšík s kapitánskou páskou

NEAPOL - Avizovaný presun slovenského futbalového reprezentanta Mareka Hamšíka z talianskej Serie A do čínskej najvyššej súťaže sa zatiaľ neuskutoční.

Podľa informácií portálu Goal.com sa zainteresované kluby, teda SSC Neapol a Ta-lien I-fang, nedohodli na spôsobe platby za 31-ročného záložníka. Vedenie "partenopei" pozastavilo prestup banskobystrického rodáka, pretože požadovalo od čínskej strany priamu platbu.

Tá však uprednostňuje hosťovanie s opciou na prestup. Je však možné, že rokovania budú pokračovať aj naďalej, keďže prestupové obdobie sa v Číne skončí až 28. februára.

Hamšík sa stal v Neapole legendou klubu. V uplynulých mesiacoch dosiahol viacero míľnikov. Dlhoročná stálica talianskeho tímu nastúpila 6. novembra 2018 proti Parížu St. Germain (1:1) v C-skupine Ligy majstrov 2018/2019 na svoj 512. súťažný duel za mužstvo spod Vezuvu.

Hamšík prekonal držiteľa dovtedajšieho maxima Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972-1988 odohral za Neapol dovedna 511 stretnutí. Predvlani, presne deň pred Vianocami, prekonal dovtedajší rekord Argentínčana Diega Maradonu v počte strelených gólov (115) v neapolskom drese.

Hamšík počas účinkovania v tomto klube dvakrát vyhral Taliansky pohár (2012, 2014) a raz tamojší superpohár (2014).


Tagy: Marek Hamšík SSC Neapol Ta-lien I-fang

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Dave Thompson, Twitter SSC Napoli

DISKUSIA