Zreľákov Norimberg prepustil trénera Köllnera: Dočasným trénerom bude Marek Mintál!

Marek MintálMarek Mintál Zdroj: fcn.de - Sportfoto Zink

NORIMBERG - Nemecký futbalový prvoligista 1. FC Norimberg sa v utorok rozišiel s trénerom Michaelom Köllnerom. Jeho povinnosti dočasne prevezmú doterajší asistent Boris Schommers a Slovák Marek Mintál.

Zemetrasenie v klube slovenského reprezentačného útočníka Adama Zreľáka odštartovalo prepustenie športového riaditeľa Andreasa Bornemanna. Iba niekoľko hodín ho už nasledoval aj tréner Köllner. Ako informoval klub na oficiálnom webe, mužstvo dostali dočasne na starosť Schommers a "klubová legenda" Marek Mintál. Tí ho teraz musia pripraviť na najbližší domáci duel proti Borussii Dortmund.

"Na základe rozhodnutia výkonného výboru klubu sme sa rozhodli k tomuto kroku. Chcel by som ešte raz poďakovať Andreasovi Bornemannovi a Michaelovi Köllnerovi za ich úspešné pôsobenie v Norimbergu. Našou úlohou teraz bude nájsť nového správneho športového riaditeľa, ktorý nájde nového a úspešného trénera pre naše mužstvo," povedal klubový manažér Thomas Grethlein. Norimberg je v tabuľke po 21. kolách posledný, na konte má 12 bodov.

Viac o téme: Marek Mintál 1. FC Norimberg
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fcn.de - Sportfoto Zink
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články