VIDEO Neapol sa strachoval o postup, Valencia rozhodla v nadstavenom čase

Na snímke hráči Neapola oslavujú úvodný gól Na snímke hráči Neapola oslavujú úvodný gól Zdroj: TASR - Kerstin Joensson

BRATISLAVA - Futbalisti londýnskej Chelsea ani Neapola nebudú chýbať vo štvrťfinále Európskej ligy. Bývalý klub Mareka Hamšíka síce prehral v Salzburgu 1:3, ale z prvého zápasu mal dostatočný trojgólový náskok. Chelsea si nerobila na Olympijskom štadióne v Kyjeve vôbec žiadne komplikácie a zvíťazila vysoko 5:0. Troma gólmi sa prezentoval francúzsky zakončovateľ Olivier Giroud.

Drámu videli diváci v Krasnodare. Domácim proti Valencii stačil aj výsledok 1:0, no účastník La Ligy dlho držal bezgólový stav. Až päť minút pred koncom exportnou strelou do vinkla priblížil postup pre Krasnodar striedajúci rodák z Dagestanu Magomed-Šapi Sulejmanov. Lenže domácich divákov zmrazil v tretej minúte nadstaveného času striedajúci Portugalčan Goncalo Guedes.

Výsledky štvrtkových odvetných zápasov osemfinále futbalovej Európskej ligy 2018/2019:

Dynamo Kyjev (Ukr.) - FC Chelsea (Angl.) 0:5 (0:3) - prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil FC Chelsea
Góly: 5., 33. a 59. Giroud, 45.+ Marcos Alonso, 78. Hudson-Odoi, rozhodoval: Tobias Stieler (Nem.)

FK Krasnodar (Rus.) - FC Valencia (Šp.) 1:1 (0:0) - prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpil FC Valencia
Góly: 85. Sulejmanov - 90.+ Goncalo Guedes, rozhodoval: Anthony Taylor (Angl.)

RB Salzburg (Rak.) - SSC Neapol (Tal.) 3:1 (1:1) - prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil SSC Neapol
Góly: 25. Dabúr, 65. Gulbrandsen, 90.+ Leitgeb - 14. Milik, rozhodoval: Carlos del Cerro Grande (Šp.)

Viac o téme: FC Chelsea SSC Neapol FC Salzburg