Anglické tímy dominujú v Lige majstrov: Toto sa stalo iba tretí raz v histórii

Radosť hráčov Liverpoolu
Radosť hráčov Liverpoolu

BRATISLAVA - Vo štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 sa ocitlo osem tímov z piatich krajín a jednoznačne dominuje Anglicko so štyrmi mužstvami. Zatiaľ čo medzi účastníkmi štvrťfinále chýba nemecký či francúzsky zástupca, Angličania tam majú FC Liverpool, Tottenham Hotspur, Manchester City a Manchester United.

Iba po tretí raz v modernej histórii Ligy majstrov sa stalo, že v najlepšej osmičke sú štyria anglickí zástupcovia. Predtým to bolo v sezónach 2007/2008 a 2008/2009 kvarteto Arsenal Londýn, FC Chelsea, FC Liverpool a Manchester United. Oficiálny web Európskej futbalovej únie (UEFA) pripomína, že okrem Anglicka žiadna ďalšia krajina nemala v najlepšej osmičke LM štyri mužstvá.

Žreb štvrťfinálovej fázy LM 2018/2019 je na programe v piatok 15. marca o 12.00 h SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Žiadny z tímov nebude nasadený, stretnúť sa môžu aj mužstvá z rovnakej krajiny. Znamená to teda, že v semifinále sa môžeme dočkať aj dvoch výlučne anglických súbojov.

Osmička štvrťfinalistov LM 2018/2019:
Ajax Amsterdam, FC Barcelona, FC Liverpool, FC Porto, Juventus Turín, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur


Tagy: Manchester United FC Liverpool Manchester City Tottenham Hotspur

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Kerstin Joensson

DISKUSIA