VIDEO Everton s cenným triumfom proti Chelsea, Liverpool sa vrátil na čelo tabuľky

Futbalista FC Liverpool James Milner (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení góluFutbalista FC Liverpool James Milner (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Liverpoolu zvíťazili na ihrisku trápiaceho sa Fulhamu tesne 2:1 v nedeľňajšom zápase 31. kola anglickej Premier League. "The Reds" sa vedenia ujali v 26. min, po prihrávke Roberta Firmina sa presadil Sadio Mané. V 74. min domáci vyrovnali zásahom Ryana Babela, o sedem minút neskôr však nariadený pokutový kop pre FC Liverpool premenil James Milner.

Hostia sa po víťazstve dostali späť na čelo tabuľky, pred druhým Manchestrom City majú dvojbodový náskok, "Citizens" však odohrali o jeden zápas menej. Londýnsky Fulham prehral už v siedmom ligovom stretnutí v rade a stále viac sa mu vzďaľuje šanca udržať sa v najvyššej súťaži.

Cenné víťazstvo zaznamenal Everton, ktorý na vlastnom ihrisku zdolal londýnsku Chelsea 2:0. O góly sa v druhom polčase postarali Richarlison a Gylfi Sigurdsson. Everton vďaka triumfu poskočil na 11. miesto tabuľky, Chelsea je šiesta.

Everton - Chelsea Londýn 2:0 (0:0)
Góly: 49. Richarlison, 72. Sigurdsson

Fulham - FC Liverpool 1:2 (0:1)
Góly: 74. Babel - 26. Mané, 81. Milner (z pok. kopu)

Viac o téme: FC Liverpool Fulham FC