VIDEO Deväťgólová prestrelka: Bayern sa vytrápil s druholigovým s Heidenheimom

Serge Gnabry oslavuje gól Serge Gnabry oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili v stredu po divokej prestrelke s druholigovým Heidenheimom do semifinále Nemeckého pohára. O víťazstve Mníchovčanov 5:4 rozhodol až v 84. minúte z pokutového kopu Robert Lewandowski.

Priebeh zápasu ovplyvnilo vylúčenie domáceho Nicklasa Süleho, ktorý v 15. minúte zatiahol ručnú brzdu po zlej prihrávke Thiaga za stavu 1:0 pre Bayern. Hlavný arbiter Guido Winkmann mu za faul na Roberta Andricha najskôr udelil len žlté napomenutie, no po konzultácii s videorozhodcom obrancu vylúčil. Hostia využili početnú výhodu ešte v úvodnom dejstve a do šatní išli po góloch Roberta-Nestu Glatzela a Marca Schnatterera s prekvapivým vedením 2:1.

Bayern chcel aj napriek početnej nevýhode zvíťaziť a do druhého polčasu poslal Niko Kovač ofenzívne duo Robert Lewandowski - Kingsely Coman. Prvý menovaný našiel v 53. minúte hlavičkou v pokutovom území nikým nekrytého Thomasa Müllera, ktorý z otočky vyrovnával na 2:2. Poľský útočník poslal už o tri minúty domácich do vedenia, keď s prehľadom zakončil protiútok Bayernu. Plodnú 12-minútovku "Bavorov" zakončil gólom na 4:2 Serge Gnabry, ktorý po predĺženom rohovom kope doklepol z hraničnej pozície loptu za chrbát Kevina Müllera. Hostia, ktorí v osemfinále vyradili Bayer Leverkusen (2:1) neskladali zbrane ani proti slávnemu Bayernu a ich snaha priniesla ovocie, keď Glatzl dvoma zlepenými gólmi zo 74. a 77. minúty zavŕšil hetrik a vyrovnal stav stretnutia na 4:4. Vyradiť 18-násobného držiteľa Nemeckého pohára sa však Heidenheimu napokon nepodarilo, keď nariadený pokutový kop po ruke Marnona Buscha premenil Lewandowski.

Bayern postúpil do semifinále Pohára DFB desiatykrát za sebou a v seminfinále doplnil HSV Hamburg a RB Lipsko, ktorí o svojom postupe rozhodli v utorok.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí štvrťfinále Nemeckého pohára vo futbale - DFB Pokal (hralo sa na jeden zápas):

Bayern Mníchov - Heidenheim 5:4 - Bayern postúpil do semifinále

Schalke 04 - Werder Brémy 0:2 - Brémy postúpili do semifinále

Viac o téme: Bayern Mníchov Heidenheim
  • Zdroj: TASR, SITA