Bayern si pred duelom s Dortmundom verí: Ak hráme našu hru, sme najlepší v Nemecku

Gólové oslavy futbalistov Bayernu
Gólové oslavy futbalistov Bayernu

BERLÍN - Tréner futbalistov Bayernu Mníchov Niko Kovač verí svojmu tímu pred dôležitým víkendovým stretnutím s Borussiou Dortmund. Sobotňajší duel 28. kola v metropole Bavorska bude priamym súbojom o prvé miesto v tabuľke. Na čele je aktuálne Borussia, pred Bayernom má však iba dvojbodový náskok.

Kovač čelil v uplynulom období kritike, podľa ktorej je málo flexibilný. Bývalý tréner Eintrachtu Frankfurt však nesúhlasí: "Keď som pôsobil vo Frankfurte, ľudia hovorili, že som taktický fanatik ako Guardiola či Tuchel, pretože som využíval mnoho systémov. Teraz je to naopak, ale ja viem čo robím. Hráči sú zvyknutí na štýl, ktorý zaviedol ešte Louis van Gaal pred desiatimi rokmi. Ak by som ho za každú cenu menil, iba by ich to zmiatlo."

Bayern mal rozpačitý úvod do tejto sezóny, ale postupne sa dostal do formy a zmazal náskok Dortmundu. Z uplynulých pätnástich zápasov trinásťkrát zvíťazil a iba raz prehral. "Borussia prežíva fantastickú sezónu, ale ak hráme našu hru, sme najlepší v Nemecku. Myslím si, že získame titul," povedal Kovač podľa agentúry AFP.


Tagy: Bayern Mníchov Niko Kovač

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Matthias Schrader

DISKUSIA