Šéf Quick-Stepu si nedával servítku pred ústa: Chcú nás všetkých držať za gule!

Patrick Lefevere Patrick Lefevere Zdroj: cyclingweekly.com

BRUSEL - Tímový manažér belgického zoskupenia Deceuninck-QuickStep Patrick Lefevere vyzval Medzinárodnú cyklistickú úniu (UCI) a organizátorov pretekov k lepšiemu správaniu sa voči samotným tímom.

Podľa jeho vyjadrenia majú UCI a firma ASO, ktorá je organizátorom napr. aj Tour de France, iba jeden spoločný cieľ "držať všetky tímy za gule" a dodal, že "oni majú hercov, platia ich a bez hercov, nebude žiaden film." Šesťdesiatštyriročný Lefevere sa v rozhovore pre portál cyclingnews.com vyjadril k aktuálnej situácii v cyklistickom pelotóne, keďže od budúcej sezóny začne nové trojročné obdobie kolotoča WorldTour.

Ohlasované novinky v rámci WorldTour, ktoré boli agendou prezidenta UCI Davida Lappartienta, nepriniesli podľa Lefeverea žiadne signifikantné zmeny do profesionálneho cyklistického modelu, v ktorom sú tímy aj naďalej závislé najmä od sponzorských príspevkov. Zisky z predaja televíznych práv naďalej ostávajú v plnej výške organizátorom pretekov.

V utorok zverejnila UCI zoznam 23 tímov, ktoré by počas rokov 2020-2022 chceli mať status najvyššej kategórie, umožňujúci štart na každých pretekoch v kalendári WorldTour. Zoskupenia Arkea-Samsic, Vital Concept, Cofidis, Direct Énergie a IsraelCycling Academy by sa pridali k 18 tímom, ktoré sú súčasťou pelotónu pretekov WorldTour v aktuálnej sezóne. Podľa informácii portálu cycling-news.com chcela UCI zvýšením počtu tímov zabrániť možným súdnym žalobám, ak by došlo k opačnému kroku.

UCI zároveň uverejnila nové pravidlá týkajúce sa vybavenia akým sú GPS jednotky, videokamery a telemetrické merače. Autorizácia spomenutých prístrojov bude po novom potrebná aj od UCI a organizátorov pretekov. Týmto krokom chcú zástupcovia UCI zabrániť možným podvodom.

Viac o téme: Patrick Lefevere Quick-Step
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: cyclingweekly.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články