Bora staví v dôležitých pretekoch všetko na Petra Sagana: Nemám obavy, verím mu!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Bora-Hansgrohe

ROESELARE - Peter Sagan, Juraj Sagan, Daniel Oss, Marcus Burghardt, Maciej Bodnar, Lukas Pöstlberger a Andreas Schilliger tvoria zostavu cyklistického tímu Bora-Hansgrohe na nedeľňajšíe preteky Okolo Flámska. Tradične jeden z vrcholov prvej časti cyklistickej sezóny sa bude odohrávať medzi Antverpami a Oudenaarde a cyklisti budú musieť absolvovať 270,1 km.

V nemeckom tíme bude chýbať Luxemburčan Jempy Drucker, ktorý má za sebou nepríjemný pád na stredajšej generálke Dwars door Vlanderen. Podľa tímového webu utrpel otras mozgu a zlomil si šiesty krčný stavec. "Zlomenina vyzerá stabilne, takže veríme, že operácia nebude potrebná. Jazdec však bude na dlhší čas mimo súťaží," uvádza sa na twiterovej prezentácii Bora-Hansgrohe.

Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan bude nepochybne lídrom tímu Bora-Hansgrohe na pretekoch Okolo Flámska. Nič na tom nezmenili ani jeho nie ideálne výsledky v prípravných flámskych klasikách E3 BinckBank Classic a Gent - Wevelgem. V prvom prípade ho zradila technika, v tom druhom mu v závere chýbali sily po aktívnej účasti v dlhočiznom úniku. "Na pretekoch Gent - Wevelgem podal Peter neskutočný výkon. Rýchlostný priemer po prvých dvoch hodinách bol 52,7 km a celkovo to boli najrýchlejšie preteky v histórii tohto podujatia. Peter bol celý deň v úniku, v silnom bočnom vetre ho to stálo veľa síl. V rýchlom závere mu už trochu chýbali," zhodnotil športový riaditeľ Ján Valach v rozhovore pre denník Pravda.

K súčasnej pripravenosti P. Sagana na vrchol sezóny klasík v podobe dvoch tzv. monumentov - Okolo Flámska a Paríž-Roubaix, J. Valach dodal: "Nemám obavy, verím mu. Toto sú, skrátka, klasiky. Nevyspytateľné a náročné. Na pretekoch Gent - Wevelgem zvíťazil Nór Kristoff, po dlhom-predlhom čase sa mu podarilo opäť niečo vyhrať. Boli to extrémne preteky, v ktorých sa zrodili prekvapenia. Peter bol stále vpredu. Je silný, potvrdil, že má výbornú výkonnosť a môžeme teraz len čakať, ako obstojí na ďalších podujatiach."

Svojím náročným profilom s viacerými prudkými stúpaniami, tzv. bergami a dláždený nepríjemnými "kockami", vyše storočnou históriou, ale najmä neopakovateľnou atmosférou belgického vidieka preteky Okolo Flámska rok čo rok lákajú najväčšie esá svetovej cyklistiky. V historickom menoslove víťazov nechýba meno Peter Sagan. V roku 2016 práve slovenský cyklista famóznym nástupom na Paterbergu 13 km pred cieľom ovládol storočnicové vydanie Okolo Flámska.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Flámska Juraj Sagan Maciej Bodnar Daniel Oss Bora Hansgrohe Lukas Pöstlberger Marcus Burghardt Andreas Schilliger
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Bora-Hansgrohe
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články