Ďalšie prvenstvo pre QuickStep: Alaphilippe vyhral druhú etapu Okolo Baskicka

Peter Sagan v náročnej druhej etape skončil na treťom mieste. Vyhral Julian AlaphilippePeter Sagan v náročnej druhej etape skončil na treťom mieste. Vyhral Julian Alaphilippe Zdroj: Twitter.com/Cycling Today, Cyclingnews.com

GORRAIZ - Francúz Julian Alaphilippe z tímu Deceuninck - QuickStep sa stal víťazom utorkovej 2. etapy na pretekoch Okolo Baskicka, ktorá viedla z mesta Zumárraga do Gorraizu a merala 149,5 km. Alaphilippe uspel v špurte pelotónu pred Belgičanom Bjorgom Lambrechtom (Lotto Soudal), tretí skončil Poliak Michal Kwiatkowski (Sky). Slovensko v pretekoch, ktoré patria do prestížnej kategórie WorldTour, nemá zastúpenie.

Na čele celkovej klasifikácie sa udržal víťaz pondelkovej časovky jednotlivcov Nemec Maximilian Schachmann zo zoskupenia Bora-Hansgrohe, druhý je priebežne Kwiatkowski s odstupom desiatich sekúnd na nemeckého jazdca. Tretí je Alaphilippe so stratou jedenástich sekúnd.

Okolo Baskicka - výsledky:
Individuálna časovka (Zumáreaga - Gorraiz, 149,5 km): 1. Julian Alaphilippe (Fr.) Deceuninck - QuickStep 3:29:37 h, 2. Bjorg Lambrecht (Belg.) Lotto Soudal, 3. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Sky, 4. Omar Fraile (Šp.) Astana, 5. Valentin Madous (Fr.) Groupama-FDJ, 6. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe 3:46:48 h, 2. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Sky +10 s, 3. Julian Alaphilippe (Fr.) Deceuninck - QuickStep +11, 4. Daniel Martinez (Kol.) EF Education First +14, 5. Patrick Konrad (Rak.) Bora-Hansgrohe +19, 6. Ion Izagirre (Šp.) Astana +22

Viac o téme: Julian Alaphilippe