Sagan po najťažších pretekoch: Chceli ma vyradiť a nakoniec som vyradil sám seba!

Peter Sagan na Paríž-Roubaix
Peter Sagan na Paríž-Roubaix

BRATISLAVA - Cyklistické preteky Paríž-Roubaix sa prvýkrát jazdili ešte v 19. storočí a počas ich 117. ročnej existencie sa našlo len jedenásť pretekárov, ktorí dokázali zvíťaziť dva roky po sebe. V nedeľu to na severe Francúzska dlho vyzeralo tak, že Peter Sagan by mohol rozšíriť túto skupinu privilegovaných, ale napokon sa mu to nepodarilo. V postupne rednúcej čelnej skupine favoritov sa až príliš často staral o tempo a v samom závere 257 km dlhej ikonickej klasiky s kockami mu chýbali sily.

"Bolo to celkom dobre ´nakopnuté´. Trochu som mal smolu v tom, že vpredu boli dvaja cyklisti tímu Deceuninck - Quick Step. Proti Gilbertovi a Lampaertovi to bolo dosť ťažké. Ich cieľ bol vyradiť ma a nakoniec som vyradil sám seba," uviedol Peter Sagan pre RTVS po svojom piatom mieste v cieli pretekov.

Líder tímu Bora-Hansgrohe narážal na skutočnosť, že 14 km pred koncom nezachytil rozhodujúci útok nemecko-belgickej dvojice Nil Politt - Philippe Gilbert. Priznal, že vzhľadom na množstvo odovzdanej energie v uniknutej skupine mu tá v závere chýbala. "Útok ma neprekvapil, ale štýl, akým Politt zaútočil. Mal na to dosť síl. Zase sa potvrdilo, že niekedy je lepšie v skupine nestriedať," pokračoval Sagan. Pre belgické médiá trojnásobný majster sveta zdupľoval, že absolvoval dobré preteky, ale v závere bol bez energie. "Dal som zo seba to najlepšie, ale nemal som svoj najlepší deň. Na konci som mal prázdne nohy," uviedol 29-ročný rodák zo Žiliny aj na webe Cyclingnews.

Pri tradičnej otázke o porovnaní víťazných pretekov spred roka s tými aktuálnymi, kde skončil "len" piaty, sa pousmial. "Každé preteky sú iné a po roku je tiež všetky odlišné. Ak by sme si to mali zajtra na trati zopakovať, dopadne to úplne inak ako dnes. My všetci máme len jeden výstrel a buď to vyjde alebo nie," dodal Sagan.


Tagy: Peter Sagan Paríž-Roubaix

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA