VIDEO Sagana delilo od obhajoby na Paríž-Roubaix pár kilometrov: Už som na to nemal nohy

Slovenský cyklista Peter Sagan počas 117. ročníka Paríž - RoubaixSlovenský cyklista Peter Sagan počas 117. ročníka Paríž - Roubaix Zdroj: TASR/AP/Michel Spingler

ROUBAIX - Slovenský cyklista Peter Sagan neobhájil triumf na treťom monumente sezóny, 117. ročníku Paríž - Roubaix. V nedeľňajších pretekoch obsadil 5. miesto. Víťazom sa stal Belgičan Philippe Gilbert z tímu Quick Step. Na druhom mieste sa umiestnil Nils Politt (Kaťuša-Alpecin), tretí bol ďalší jazdec z Quick-Stepu Yves Lampaert.

Cyklisti mali v nedeľu pred sebou 257 km dlhú trať, na ktorej síce neboli výraznejšie stúpania, no až dvadsaťdeväť pasáží na dlažobných kockách, pavé, s celkovou dĺžkou 54,5 km. Posledných 50 kilometrov zaostával Sagan za lídrami 15 sekúnd. Postupne však manko zmazal a zaradil sa do vedúcej šesťčlennej skupiny. V závere mu však dochádzali sily, Gilbert s Pollitom sa dostali do úniku, na ktorý Sagan nedokázal zareagovať. Obaja lídri spolupracovali a zvyšovali náskok. Niekoľko kilometrov pred velodrómom tak bolo jasné, že víťaz vzíde z nemecko-belgickej dvojice. Na velodróm prišli spoločne, skúsený Belgičan rozhodol v záverečnej zákrute. Sagan sa v závere už ani nepokúsil zabojovať o štvrté miesto a obsadil konečnú piatu priečku.

"Boli to veľmi ťažké preteky, navyše protivietor im ešte pridal na náročnosti. Môj tím opäť urobil skvelú prácu, mali sme nejaké nehody, ale všetci do toho vložili obrovskú snahu. V posledných pätnástich kilometroch už som nemal nohy na to, aby som reagoval na útoky a snažil sa o pódiové umiestnenie," zhrnul preteky Peter Sagan na webe svojho tímu Bora-Hansgrohe.

Viac o téme: Peter Sagan Philippe Gilbert Paríž - Roubaix