Cibulková je so žrebom spokojná: Chcem prispieť k víťazstvu Slovenska dvomi bodmi

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková a brazílska dvojka Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová nastúpia v sobotu o 13.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zmerajú sily slovenská dvojka Viktória Kužmová a brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedeľňajší program odštartuje o 13.00 h duelom tímových jednotiek Cibulkovej a Haddadovej Maiovej, po nich by sa mali predstaviť Kužmová s Meligeniovou Rodriguesovou Alvesovou. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták pár Kužmová, Magdaléna Rybáriková. Brazílska kapitánka Roberta Burzagliová predbežne nahlásila tandem Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová. Cibulková absolvuje v súboji s Brazílčankami fedcupovú rozlúčku. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Kanaďan William Coffey, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Poľka Marta Mrozinská a Francúz Manuel Absolu.

Slovenský kapitán počítal s tým, že vo dvojhrách nastúpia za Brazíliu Haddadová Maiová s Meligeniovou Alvesovou. "Poradie zápasov nie je podstatné. Dôležité je, kto získa body. Baby sa už tešia na stretnutia. Verím, že fanúšikovia uvidia super tenis. Na základe rebríčkového postavenia sme v úlohe favorita, ale fedcupové zápasy sú iné ako duely na turnajoch WTA. Brazília bola v tímových súťažiach vždy veľmi silná, nemôžeme ju podceniť. To, že Brazílčanky sa kvalifikovali do baráže vďaka štyrom víťazstvám na turnaji americkej zóny, hovorí za všetko," uviedol Lipták.

Cibulková je rada, že v sobotu začne. "Chcela som hrať prvý zápas a to sa mi splnilo. Počas celého týždňa som sa zameriavala na seba a na svoju hru. Súperku nepoznám, no náš kapitán Maťo Lipták má zmapované všetky brazílske hráčky. Dúfam, že má na Meligeniovú Alvesovú dobre pripraví. Chcem podať čo najlepšie výkony a prispieť k víťazstvu Slovenska dvomi bodmi. Hrať sa bude počas veľkonočných sviatkov, no verím, že diváci si nájdu cestu do hľadiska a vytvoria super atmosféru."

Kužmovú potešila, že nastúpi ako druhá. "Už od 12 rokov som v tímových súťažiach väčšinou hrávala ako druhá a vyhovovalo mi to Haddadovú Maiovú poznám, chodíme skoro na rovnaké turnaja. Viem, čo môžem od nej očakávať. Bude to ťažké, ale na zápas sa teším. Bude to moje druhé domáce fedcupové stretnutie. Na vlaňajšiu premiéru proti Rusku mám krásne spomienky, veď som vybojovala rozhodujúci bod. Teraz som oveľa skúsenejšia, zápasy s kvalitnými svetovými hráčkami na WTA Tour mi veľa dali."

Brazílsku kapitánku Burzagliovú slovenská nominácia do dvojhier neprekvapila. "Počítala som s tým, že v sobotu budú hrať Cibulková s Kužmovou. Som rada, že začne Meligeniová Alvesová. Na turnaji americkej zóny vždy hrala úvodnú dvojhru a boli z toho štyri víťazstvá. Radi by sme pokračovali v tomto trende aj v Bratislave."

Slovenky vo februári prehrali v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny v Rige s domácim Lotyšskom 0:4 a musia absolvovať záchranárske práce. V aréne Riga slovenskému kapitánovi Matejovi Liptákovi chýbali Cibulková i Rybáriková. Kužmová, ktorá mala byť pôvodne slovenskou jednotkou, napokon nemohla nastúpiť pre pľuzgier na ruke. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.
      
barážový zápas o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie
SLOVENSKO - Brazília
sobota 13.00 Dominika Cibulková - Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová, Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová
edeľa 13.00 Cibulková - Haddadová Maiová, Kužmová -  Meligeniová Rodriguesová Alvesová
Kužmová, Magdaléna Rybáriková - Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová

Viac o téme: Dominika Cibulková Brazília Slovensko Fed Cup
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články