Bude sa v Bratislave hrať bez divákov? Slovan poskytol oficiálne stanovisko

Transparent v sektore fanúšikov SlovanaTransparent v sektore fanúšikov Slovana Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalovému klubu ŠK Slovan Bratislava hrozí, že minimálne jeden zápas v Európskej lige UEFA bude musieť odohrať bez prítomnosti divákov. "Belasí" by mali dostať trest od Európskej futbalovej únie UEFA za pokriky fanúšikov a transparenty počas duelu 2. predkola EL s kosovským tímom KF Feronikeli.

Slovan odštartuje svoje účinkovanie v skupinovej fáze 19. septembra na Tehelnom poli s Besiktasom Istanbul, druhý domáci duel ho čaká v 3. kole 24. októbra s Wolverhamptonom Wanderers. Klub sa k celej záležitosti vyjadril v oficiálnom stanovisku. Zverejňujeme ho v plnom znení a bez redakčných úprav:

"V posledných dňoch sa v médiách a na sociálnych sieťach objavilo viacero informácií ohľadom prípadných trestov od UEFA pre ŠK Slovan. Klub intenzívne rieši vzniknutú situáciu, od UEFA si vyžiadal podrobné odôvodnenie rozhodnutia a odvolal sa voči navrhnutému trestu (1 zápas bez divákov a finančná pokuta + podmienka). Stále čakáme na oficiálne rozhodnutie. Pred dôležitou odvetou s PAOK FC sme touto témou nechceli zbytočne vytvárať tlak, či negatívnu atmosféru okolo nášho mužstva.V tejto chvíli je však situácia taká, že nepadlo akékoľvek oficiálne rozhodnutie. Prípadný trest by sa mal týkať len prvého domáceho zápasu s Besiktasom, t.j. nie druhého domáceho súboja s Wolverhamptonom, ako sa mylne uvádzalo na sociálnych sieťach. Klub podniká všetky možné kroky, ktoré sa v tomto prípade dajú urobiť. O oficiálnom rozhodnutí vás samozrejme budeme informovať," znie stanovisko klubu. 

Viac o téme: UEFA Wolverhampton Wanderers ŠK SLovan Bratislava KF Feronikeli
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články