Obrovská komplikácia pred kľúčovým súbojom o EURO: Proti Walesanom bez divákov!

Fanúšikovia Slovenska počas kvalifikačného zápasuFanúšikovia Slovenska počas kvalifikačného zápasu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Najbližší domáci súboj v kvalifikácii o postup na ME 2020 by mala slovenská futbalová reprezentácia absolvovať pred prázdnymi tribúnami. Ako v sobotu večer informovala RTVS v spravodajstve G-B-S, Slováci dostali trest od Európskej futbalovej únie za správanie fanúšikov SR v septembrovom súboji v Budapešti proti domácemu Maďarsku.

V októbri bude slovenská futbalová reprezentácia hostiť výber Walesu v súboji E-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2020. Slováci doteraz nazbierali 9 bodov, Walesania o tri menej. Prvý vzájomný zápas oboch súperov sa v marci 2019 skončil v Cardiffe triumfom domácich 1:0.

Za spomenutý súboj v Budapešti dostali trest aj Maďari, ktorí absolvujú októbrový domáci súboj proti výberu Azerbajdžanu pred prázdnymi tribúnami. UEFA dištancovala Maďarov za správanie priaznivcov Maďarska v budapeštianskom súboji proti Slovákom.

Na základe správy delegáta napriek upozorneniam zo strany národnej federácie či prosbám od hráčov sa maďarskí fanúšikovia prezentovali opakovanými "rasistickými a nenávistnými" pokrikmi na adresu Slovákov, ktorý napokon zvíťazili 2:1. UEFA sa rozhodla pristúpiť k uzavretiu štadióna, ku ktorému "pribalila" aj pokutu 60-tisíc eur, pretože za ostatných päť rokov nejde o prvé, ale opakované previnenie Maďarov.

SFZ avizuje odvolanie

SFZ má možnosť podať odvolanie. Slovenský futbalový zväz avizoval, že využije možnosť opravného prostriedku a uisťuje fanúšikov, ktorí si na tento zápas už zakúpili vstupenky, že o svoje peniaze neprídu. Hneď ako bude toto rozhodnutie definitívne a zápas Slovensko – Wales by sa musel napokon odohrať bez divákov, SFZ bude informovať o spôsobe vrátenia peňazí.

Viac o téme: UEFA Slovensko Wales
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články