UEFA potrestala Maďarov za fiasko v zápase proti Slovákom: Takto znie verdikt

Slovenskí fanúšikovia v Budapešti
Slovenskí fanúšikovia v Budapešti

BRATISLAVA - Maďarská futbalová reprezentácia odohrá najbližší domáci zápas v kvalifikácii o postup na ME 2020 proti výberu Azerbajdžanu pred prázdnymi tribúnami. Taký je verdikt Európskej futbalovej únie (UEFA) za správanie priaznivcov Maďarska v budapeštianskom súboji proti Slovákom z prvej polovice septembra.

Na základe správy delegáta napriek upozorneniam zo strany národnej federácie či prosbám od hráčov sa maďarskí fanúšikovia prezentovali opakovanými "rasistickými a nenávistnými" pokrikmi na adresu Slovákov, ktorý napokon zvíťazili 2:1. UEFA sa rozhodla pristúpiť k uzavretiu štadióna, ku ktorému "pribalila" aj pokutu 60-tisíc eur, pretože za ostatných päť rokov nejde o prvé, ale opakované previnenie Maďarov.

Maďarský futbalový zväz (MLSZ) na svojom oficiálnom webe informoval, že na októbrový duel proti Azerbajdžanu umožní vstup deťom do 14 rokov. Pravidlá to umožňujú a vo štvrtok to využil Slovan Bratislava v Európskej lige, ktoré k triumfu nad tureckým Besiktasom Istanbul 4:2 dotlačilo takmer 6-tisíc detí na tribúnach Tehelného poľa.


Tagy: UEFA Slovensko Maďarsko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA