Najhorší scenár sa naplnil! Slovensko v októbri proti Walesu bez podpory divákov

Fanúšikovia Slovenska počas kvalifikačného zápasuFanúšikovia Slovenska počas kvalifikačného zápasu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia sa v októbrovom kľúčovom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy proti Walesu (hrá sa 10. októbra o 20.45 h v Trnave) bude musieť zaobísť bez podpory svojich fanúšikov.

Ako v nedeľňajšom oficiálnom stanovisku uviedol Slovenský futbalový zväz, strešný orgán futbalu pod Tatrami dostal od disciplinárnej komisie Európskej futbalovej únie nariadenie odohrať spomenutý duel bez prítomnosti divákov. SFZ zároveň musí zaplatiť pokutu vo výške 20-tisíc eur.

Dôvodom rozhodnutia UEFA je správanie sa slovenských fanúšikov v sektore hostí počas septembrového kvalifikačného zápasu v Budapešti proti Maďarsku (2:1). Voči verdiktu disciplinárnej komisie UEFA sa SFZ ešte môže odvolať a využije všetky dostupné právne prostriedky, aby slovenská futbalová reprezentácia mohla odohrať dôležitý zápas s Walesom pred divákmi.

SFZ taktiež ubezpečil fanúšikov, ktorí si na tento zápas už zakúpili vstupenky, že o svoje peniaze neprídu. V prípade, že duel Slovensko - Wales sa napokon bude musieť hrať pred prázdnymi tribúnami, SFZ bude informovať o spôsobe vrátenia peňazí.

Za prejavy svojich prívržencov počas duelu v budapeštianskej Groupama Arene budú pykať aj Maďari. Tí tak absolvujú októbrový domáci súboj proti výberu Azerbajdžanu pred prázdnym hľadiskom. Na základe správy delegáta napriek upozorneniam zo strany národnej federácie či prosbám od hráčov sa maďarskí fanúšikovia prezentovali opakovanými "rasistickými a nenávistnými" pokrikmi na adresu Slovákov.

UEFA sa rozhodla pristúpiť k uzavretiu štadióna, ku ktorému "pribalila" aj pokutu 60-tisíc eur, pretože za ostatných päť rokov nejde o prvé, ale opakované previnenie Maďarov.

Viac o téme: UEFA Slovensko SFZ Wales
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články