VIDEO Na világoš stačilo 20 minút: Vancouver kompletne rozprášil bezzubých Panterov

J.T. Miller preberá kontrolu nad pukom po tom, čo Mark Pysyk padol na ľadJ.T. Miller preberá kontrolu nad pukom po tom, čo Mark Pysyk padol na ľad Zdroj: SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

BUFFALO - Dva pondelkové zápasy NHL nepriniesli v akcii žiadneho slovenského hokejistu. Vancouver doma prevalcoval Floridu 7:2 a zastavil jej sériu ôsmich zápasov so ziskom minimálne bodu. Už prvá tretina so skóre 5:1 prakticky rozhodla, J.T. Miller strelil dva góly, Elias Pettersson a Alexander Edler pridali po tri asistencie. Brankár Thatcher Demko mal 29 zákrokov. Po prvý raz od decembra 2011 sa stalo, že Canucks strelili päť a viac gólov v troch zápasoch po sebe

Buffalo viedlo v 12. min prvej tretiny nad Arizonou 2:0, ale napokon prehralo 2:3 po nájazdoch. Bola to vôbec prvá domáca prehra Sabres v tejto sezóne po predchádzajúcich piatich víťazstvách. Arizona vyhrala šiesty z ostatných siedmich zápasov vrátane troch zo štyroch na klziskách súperov.

V jej drese si gól aj asistenciu pripísal Conor Garland, v nájazdoch bol úspešný Nick Schmaltz. Útočník Buffala Jack Eichel síce v deň 23. narodenín strelil gól, ale víťazstva sa nedočkal. Jeho tím napriek prehre zostal na čele NHL s 20 bodmi.

"Vždy je náročné absolvovať ´trip´ za súpermi z východu, preto si veľmi vážime naše tri víťazstvá zo štyroch zápasov. Podobný výjazd za súpermi sme mali na konci minulého roka a ten nám nevyšiel. To nás v konečnom dôsledku stálo, že sme chýbali v play-off," zhodnotil Conor Garland na webe NHL.

"Nemôže sa stať, že doma pustíme vedenie 2:0. Mali sme pridať ešte jeden gól," posťažoval sa Jack Eichel. "Naša hra potrebuje rýchlosť, pohyb a korčuľovanie. Našu energiu sme však nevyužili tak, ako bolo treba. Dnes sme tak trochu narážali do stien," zhodnotil tréner Buffal

BUFFALO SABRES – ARIZONA COYOTES 2:3 pp a sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Eichel (Skinner, Reinhart), 12. Skinner (Johansson, Sobotka) – 19. Garland (Hayton, Ekman-Larsson), 37. Söderberg (Garland, Goligoski), rozh. nájazd Schmaltz. Brankári: Hutton - Kuemper, strely na bránku: 26:44, 15.358 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – FLORIDA PANTHERS 7:2 (5:1, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Sutter (Ferland, Leivo), 5. Schaller (Beagle, Eriksson), 7. Virtanen (Horvat, Pearson), 10. Miller (Pettersson, Edler), 20. Leivo (Ferland, Edler), 40. Miller (Edler, Pettersson), 54. Boeser (Pettersson) – 9. Boyle (Hawryluk), 33. Hoffman (Yandle, Dadonov). Brankári: Demko - Montembault (7.-21. Bobrovskij), strely na bránku: 36:31, 17.864 divákov.

Viac o téme: Vancouver Canucks Florida Panthers Buffalo Sabres Arizona Coyotes Jack Eichel