Bitka Realu a Barcelony o autogram brazílskeho talentu: Počúvol srdce, vybral si správne!

Vinicius Jr.
Vinicius Jr.

MADRID - Celým menom Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior, skrátene a jednoduchšie Vinícius Jr., ako ho všetci volajú. Rodák zo Sao Goncalo, nachádzajúcom sa v metropolitnej časti obrovského brazílskeho mesta Rio De Janeiro, spojil svoju budúcnosť s Realom Madrid 23. mája 2017 za sumu približne 46 miliónov eur. To všetko predtým, ako vôbec dovŕšil vek 18 rokov. Trošku risk, no nie? Vinícius však v sebe stelesňuje muža, ktorý bol obdarenými všetkými atribútmi potrebnými k úspechu na najjagavejšej európskej scéne. Už v minulej sezóne poodkryl čosi zo svojich predností.

Stále tínedžerská hviezdička Los Blancos sa zverila, že za súčasný klub vôbec nemusela hrať. Na pytačky do Flamenga sa totiž vydala i Barcelona, najväčší rival Realu Madrid. Vinícius tvrdí, že odmietnutie Barcelony prišlo najmä preto, lebo nasledoval svoje srdce. Ako spieva Maria Fredriksson z Roxette v jednej z najslávnejších piesní všetkých čias - "Počúvaj svoje srdce". Vinícius sa možno inšpiroval a počúvol najdôležitejší orgán v ľudskom tele. 

Vinícius sa okamžite po prestupe (2018, dohoda bola uzavretá o rok skôr) stal predmetom tlaku, pretože po Neymarovi Jr. išlo o druhý najdrahší prestup brazílskeho futbalistu idúceho z domácej súťaže smerom do Európy (Viníciusa prekonal Rodrygo, taktiež presunom do Realu Madrid). Lákadlo menom Barcelona bolo skutočne obrovitánske, ale Vinícius Jr. teraz hovorí, že zvolenie Realu Madrid bolo doteraz najlepším rozhodnutím v jeho kariére. 

"Myslel som si, že to nie je pravda a ide len o špekulácie novín. Mal som ponuky z Madridu a Barcelony. Môj otec mi povedal, že mám nasledovať svoje srdce a rozhodnúť sa." Mladý technik z krajiny Penta Campeones (päťnásobní šampióni, pozn.) prežíval krušné chvíle počas prezentácie v kráľovskom veľkoklube. "Bolo to neuveriteľné. V Brazílii nič takéto nie je, toto bol špeciálny deň. V deň prezentácie som bol veľmi nervózny, pretože som musel hovoriť po španielsky a dovtedy som ju neštudoval," priznal Vinícius. 

Pri predstavovaní šikovného ofenzívneho hráča z Brazílie sa objavila legenda najväčších rozmerov. Ronaldo Luís Nazário de Lima, niekdajší fenomenálny strelec Interu Miláno, Barcelony, Realu Madrid či Feyenoordu. "Bol som veľmi šťastný. Išlo o jeden z najradostnejších dní môjho života?" pýtal sa sám seba 176 centimetrov vysoký talent. 

Spoznávací debutový ročník

Vinícius sa v minulej sezóne ocitol aj v prvom mužstve, no istú časť ročníka strávil aj v RM Castilla, B-tíme. V La Lige nastúpil dovedna na 18 zápasov a v pohárových súťažiach pridal úctyhodných 13 duelov. V nich mu dával trénerský tím Realu dostatočný herný čas. V premiérovom ročníku strelil štyri góly a predovšetkým sa snažil adaptovať na novú krajinu i herný štýl. Odhalil, že tínedžer sa dlho zžíval s novým mestom a samotným Realom Madrid. Pomocnú ruku mu podali Marcelo a Casemiro. 

"Keď som prišiel, bolo to všetko veľmi ťažké, pretože išlo o zmenu v živote. Myslel som si, že adaptáciu nezvládnem, pretože bolo ťažké byť mimo od ľudí, ktorých milujete. Keď za mnou prišla moja rodina, všetko sa utíšilo. Teraz žijem sám. Casemiro a Marcelo mi veľmi pomohli. Vždy mi dávajú rady, ako robiť veci dobre na ihrisku i mimo neho," povedal Vinícius. 

V súčasnom období sa dá povedať, že Vinícius si zvykol na klub svetových rozmerov i metropolu Španielskeho kráľovstva. V doterajšom priebehu sezóny si cez hlavu prevliekol biely dres v 10 prípadoch a v septembri skóroval proti Osasune Pamplona. V stave, keď Eden Hazard na ľavom krídle neoplýva najoslnivejšou formou, tak práve zručný Brazílčan by mohol vyfasovať od manažéra Zinedinea Zidanea viac herných možností. 

"Moja rodina je pre mňa všetkým a vždy sa snažia urobiť čokoľvek, čo by ma spravilo šťastným. Ak budem hrať lepšie, vidím Viníciusa ako budúcnosť Realu Madrid na veľmi dlhý čas, ktorý tu vyhrá takmer všetko a bude to veľké. Medzi ľudmi môžem šíriť radosť," sebavedomo doplnil odchovanec Flamenga.


Tagy: FC Barcelona Real Madrid Vinícius Jr.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Bernat Armangue; Video: YouTube/SEN31 Official

DISKUSIA