Španielska legenda to nechápe: Všetci sme za to, aby bol systém VAR súčasťou futbalu, ale...

Emilio Butragueňo
Emilio Butragueňo

MADRID - Riaditeľ pre medzinárodné vzťahy v španielskom futbalovom klube Real Madrid Emilio Butragueňo nechápe, prečo verdikty videoasistentov rozhodcu (VAR) nebývajú pri identických situáciách jednotné. Myslel tým hlavne rozhodnutia po hraní rukou v pokutovom území, ktoré sú podľa niekdajšieho hráča "Los Blancos" veľmi mätúce.

V sobotňajšom dueli Primera División 2019/2020 medzi "bielym baletom" a Betisom Sevilla VAR skúmal situáciu, keď po centri Karima Benzemu jeden z hráčov hostí zahral v šestnástke rukou, no ani videotechnika nepridelila domácim možnosť zahrávať jedenástku. Tí napokon uhrali remízu 0:0 a bodovo sa dotiahli na vedúci FC Barcelona, ktorí prehral na pôde Levante (1:3).

"Všetci sme za to, aby bol systém VAR súčasťou futbalu. Je to nástroj, ktorý napomáha k vyriešeniu mnohých situácií, hlavne takých, ktoré sa v rýchlosti nedajú hneď jednoznačne posúdiť. Pri momentoch, keď lopta jasne zasiahne ruku hráča, sme však z rozhodnutí VAR všetci zmätení. Neviem, prečo VAR niekedy rozhodne tak a inokedy zase onak. Neviem, aké sú kritéria posudzovania jednotlivých situácií, hlavne tých, keď lopta po dotyku rukou viditeľne zmení smer," povedal 56-ročný Madridčan podľa webu denníka AS.

Real proti Andalúzanom nepremenil ani tie najvyloženejšie šance. Azda najväčšie spálili zadáci Sergio Ramos a Ferland Mendy, gól Edena Hazarda z 8. min neplatil pre tesný ofsajd. "Neboli sme dosť efektívni. Brankár Betisu bol výborný. Chceli sme tri body a zaslúžili by sme si ich. Hrali sme vo vysokom tempe a dokázali sme rýchlo získavať naspäť stratené lopty. Mali sme kopec šancí, aby sme v pohode vyhrali, no nič sa nedá robiť. Musíme ísť ďalej," dodal Butragueňo.


Tagy: Betis Sevilla Real Madrid CF VAR

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Jean-Christophe Bott

DISKUSIA