VIDEO Bénes s kartou pri ďalšom triumfe vedúcej Borussie, Wolfsburg v derby padol s Brémami

László Bénes a Christian GuenterLászló Bénes a Christian Guenter Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

WOLFSBURG - V severonemckom futbalovom derby prehral v 13. kole Bundelisgy WFL Wolsburg doma s Werderom Brémy 2:3. K víťazstvu hostí prispel dvomi gólmi Kosovčan Milot Rašica.

V prvom z dvoch nedeľňajších stretnutí 13. kola nemeckej futbalovej Bundesligy vyhrala Borussia Mönchengladbach nad SC Freiburg 4:2. V drese domách, ktorí si výhrou udržali priebežnú líderskú pozíciu, hral do 65. minúty slovenský ofenzívny stredopoliar László Bénes.

Člen rerezentácie SR sa v stretnutí gólom ani prihrávkou na presný zásah nepresadil, ešte v prvom polčase inkasoval žltú kartu za podkopnutie. V drese domácich sa darilo švajčiarskemu útočníkovi Breelovi Embolovi, ktorý dvakrát skóroval, v druhom polčase navyše nepremenil pokutový kop. Embolo síce prekonal gólmana, mieril však len do žrde.

Borussia Mönchengladbach - SC Freiburg 4:2 (1:1)
Góly: 46. a 71. Embolo, 3. Thuram, 51. Hermann – 6. Schmid, 58. Holer
/L. Bénes (Borussia) hral do 65. min., v 40. min. dostal ŽK/

VfL Wolfsburg - Werder Brémy 2:3 (1:2)
Góly: 36. Weghorst, 73. William - 13. a 83. Rašica (prvý z 11 m), 39. Bittencourt

Viac o téme: Borussia Mönchengladbach SC Freiburg László Bénes