VIDEO Gladbach ďalej kraľuje Bundeslige: Krásny center od Bénesa, potom ho zranil Sahin!

László Bénes oslavuje gól so spoluhráčomLászló Bénes oslavuje gól so spoluhráčom Zdroj: SITA/Marius Becker/dpa via AP

GLADBACH - Futbalisti Borussie Mönchengladbach potvrdili post lídra nemeckej Bundesligy. V nedeľňajšom zápase 11. kola si doma poradili s Werderom Brémy 3:1, keď pri prvom góle asistoval slovenský reprezentačný stredopoliar László Bénes. Ten ale po hodine hry musel opustiť trávnik pre zranenie členka.

Bénes v 20. minúte centroval z priameho kopu z pravej strany priamo na hlavu alžírskeho obrancu Ramyho Bensebainiho, ktorý otvoril skóre. Triumf domácich potom potvrdil dvoma gólmi Patrick Herrmann. Za Werder nepremenil za stavu 0:2 pokutový kop Davy Klaassen.

Bénes bol na ihrisku iba do 59. minúty, keď ho fauloval Nuri Sahin. Ten dostal za zákrok žltú kartu a slovenský futbalista musel vynútene opustiť trávnik so zranením ľavého členka, čo nie je pozitívna správa pred reprezentačnou pauzou a vyvrcholením kvalifikácie EURO 2020.

V závere ešte autor prvého gólu Bensebaini išiel po druhej žltej karte predčasne z ihriska a Leonardo Bittencourt v nadstavenom čase korigoval na 1:3 z pohľadu Werderu. Ten nevyhral v lige už sedem zápasov a v tabuľke spadol na 14. miesto. Mönchengladbach je po tretej výhre v sérii na čele so štvorbodovým náskokom pred Lipskom, Bayernom Mníchov a Freiburgom.

"Pri súboji dostal zásah do nervu a nohu si necítil. Teraz potrebuje pokoj na doliečenie, ale presná diagnóza ešte nie je známa," povedal o Bénesovi krátko po zápase športový riaditeľ Borussie Mönchengladbach Max Eberl pre agentúru DPA.

Bayer Leverkusen uspel na ihrisku VfL Wolfsburg 2:0. Domáci nevyhrali už sedem duelov vo všetkých súťažiach.

Borussia Mönchengladbach – Werder Brémy 3:1 (2:0)
Góly: 20. Bensebaini, 22. a 59. Herrmann - 90.+4 Bittencourt, ČK: 87. Bensebaini
/L. Bénes za domácich do 59. min/

VfL Wolfsburg – Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
Góly: 25. Bellarabi, 90.+6 Paulinho

SC Freiburg – Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)
Gól: 77. Petersen, ČK: 90.+10 Grifo (mimo ihriska) - 45.+1 Fernandes, 90.+6 Abraham

Viac o téme: Werder Brémy Borussia Mönchengladbach László Bénes