Mbappé by mohol v PSG ostať až do konca kariéry, myslí si legendárny Platini

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

PARÍŽ - Futbalový útočník Kylian Mbappé by mohol v Paríži Saint-Germain ostať až do konca kariéry. Myslí si to trojnásobný držiteľ Zlatej lopty Michel Platini. Podľa bývalého hráča AS Nancy, AS Saint-Étienne i Juventusu Turín nie je veľa vecí, ktoré musí Mbappé zlepšiť vo svojej hre.

"Nie je v súčasnosti väčší klub ako PSG,“ uviedla pre denník Le Figaro legendárna desiatka, ktorá Francúzov doviedla k titulu európskych šampiónov v roku 1984. "Prostriedky, ktoré má parížsky klub sú rovnaké, akými disponuje Real Madrid či Juventus Turín. Takže Mbappé by mohol svoju kariéru prežiť v tomto klube, ktorý úplne zmenil dimenziu francúzskeho futbalu," konštatoval Platini.

"Má všetko, čo potrebuje mať dobrý útočník, je šikovný s loptou, má inštinkt zabijaka,“ myslí si Platini. Podľa neho je len na mladom Francúzovi, či sa zapíše do histórie futbalu. Upozorňuje však na to, že tak ako každý útočník, Mbappé závisí na hráčovi s číslom 10. "Aj Mbappe je desaťkrát silnejší s Neymarom,“ poznamenal v tejto súvislosti bývalý šéf UEFA.

Viac o téme: Michel Platini Paríž Saint-Germain Kylian Mbappé
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Francisco Seco
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články