Hamilton zmenil triedu. Platovú...

LONDÝN - Pekne mu pridali! Lewis Hamilton zarábal vlani v McLarene ako nováčik F1 \"almužnu\": niečo vyše dvoch miliónov eur ročne (približne 70 miliónov Sk). Nová zmluva, ktorú 23-ročný Angličan podpísal s britsko-nemeckým tímom, je unikátom v dnešnom svete športu. Nielenže Hamiltonovi zaručí takmer 20 miliónov eur ročne (takmer 700 miliónov Sk), ale trvá až do roku 2012.

Hamilton prišiel do McLarenu ako 13-ročný v roku 1998. Ak obe strany dodržia zmluvu až do konca, pilot zarobí takmer 100 miliónov eur (3,3 miliardy Sk) a spolu s tímom oslávia pätnásť spoločných rokov. "Bola by to asi najdlhšia spolupráca medzi športovcom a tímom. To je výnimočné najmä vo svete motošportu," vyhlásil šéf McLarenu Ron Dennis. Rovnako jedinečné je aj desaťnásobné zvýšenie Hamiltonovho platu.

"Lewis ako nováčik F1 prekonal všetky očakávania. Prekvapil aj vlastný tím, ktorý ho už pozná desať rokov," tvrdí Dennis. "Po jeho výkonoch je jasné, že lepšie platové podmienky si zaslúži," dodal šéf McLarenu. Hamilton napriek obrovským peniazom stále pôsobí skromne. "Peniaze? Nepotrebujem veľa, aby som bol šťastný. Navyše, auto mám od Mercedesu a na hodinky a oblečenie mám sponzorov. Jediné, na čo peniaze míňam, je jedlo. Zarábam pre rodinu. Raz by som chcel môjmu otcovi a mame kúpiť domy (Hamiltonovi rodičia sú rozvedení, pozn. red.). Rodičia pre mňa urobili všetko, čo mohli, pomaly je čas niečo im vrátiť," tvrdí pilot McLarenu.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: topky.sk
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy