VIDEO Inter sa prepracoval na čelo tabuľky! Parádny obrat v milánskom derby

Futbalisti Interu Miláno oslavujú gól Futbalisti Interu Miláno oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno sú na čele talianskej Serie A. V nedeľňajšom derby v rámci 23. kola zdolali mestského rivala AC 4:2, hoci v polčase prehrávali o dva góly. Po prestávke skóre otočili a tabuľku vedú o skóre pred Juventusom Turín. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas a inkasoval žltú kartu.

Prvý polčase vyznel pre hostí, ktorí v jeho závere dvakrát gólovo udreli. Najskôr Zlatan Ibrahimovič pripravil v 40. minúte gólovú pozíciu pre Anteho Rebiča a v nadstavení sám hlavou zblízka po rohovom kope zvýšil už na 2:0. Inter ale po zmene strán v priebehu necelých dvoch minút vyrovnal - chvíľu po presnom voleji Marcela Brozoviča dal na 2:2 Matias Vecino. Obrat dokonal v 70. minúte obranca Stefan de Vrij hlavičkou po rohu a výhru 4:2 korunoval Romelu Lukaku v 93. minúte.

Inter Miláno – AC Miláno 4:2 (0:2)
Góly: 51. Brozovič, 53. Vecino, 70. De Vrij, 90.+3 Lukaku – 40. Rebič, 45.+1 Ibrahimovič