VIDEO Wolverhampton deklasoval Espanyol, AS Rím a Arsenal s tesnými víťazstvami

Hráč Ríma Carles Perez oslavuje gól do bránky GentuHráč Ríma Carles Perez oslavuje gól do bránky Gentu Zdroj: TASR/AP/Gregorio Borgia

BRATISLAVA - V prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2019/2020 sa darilo súperovi Slovana Bratislava zo základnej K-skupiny Wolverhamptonu Wanderers, ktorý zvíťazil doma nad Espanyolom Barcelona 4:0. "Vlkov" poslal do vedenia v 15. minúte Diogo Jota, ktorý sa presadil po centri z pravej strany. V 52. minúte zvýšil strelou z voleja spoza šestnástky Ruben Neves a o štvrťhodinu neskôr upravil na 3:0 opäť Jota. Portugalský útočník bol pri chuti a v 81. minúte skompletizoval hetrik.

Nedarilo sa ďalšiemu súperovi Slovana Brage, ktorá viedla na pôde Glasgowa Rangers 2:0, no nakoniec prehrala 2:3. Hostia prvýkrát udreli už v 11. minúte, parádny gól z veľkej diaľky strelil brazílsky stredopoliar Fransergio. V 59. minúte zvýšil na 2:0 Abel Ruiz, no domácim sa o osem minút neskôr podarilo znížiť zásluhou Ianisa Hagiho. Štvrťhodinu pred koncom vyrovnal Joe Aribo a v 82. minúte dokonal obrat opäť Hagi.

Arsenal Londýn zvíťazil na ihrisku Olympiakosu Pireus tesne 1:0. Pierre-Emerick Aubameyang zakombinoval v 81. minúte s Bukayom Sakom, ktorý našiel prízemným centrom v šestnástke Alexandra Lacazetta a ten už len doklepol loptu do siete. Lepšie šance mal dovtedy Olympiakos, ale nedokázal ich premeniť na góly. Bayern Leverkusen si doma poradil s Portom 2:1 a AS Rím zdolal na vlastnom štadióne belgický Gent 1:0. Odvety sú na programe o týždeň vo štvrtok 27. februára, duel SC Braga - Glasgow Rangers sa hrá o deň skôr.

Youssef El-Arabi a Matteo Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Thanassis Stavrakis

Futbalisti Manchestru United remizovali na ihrisku FC Bruggy 1:1. Bruggy sa ujali vedenia v 15. minúte, brankár Simon Mignolet poslal dlhú loptu dopredu, na ktorú si nabehol nigérijský útočník Emmanuel Dennis a tiesnený dvomi obrancami preloboval vybehnutého Sergia Romera. United odpovedal v 36. minúte po veľkej chybe domáceho stopéra Brandona Mecheleho, ktorý si nepostrážil aut od vlastného spoluhráča. Lopty sa zmocnil Anthony Martial, ktorý využil svoju rýchlosť a svoj nájazd premenil na vyrovnávajúci gól.

V 43. minúte mohol pridať aj druhý zásah, no jeho strela spoza šestnástky skončila na ľavej žrdi Mignoletovej bránky. V ďalšom priebehu mali mierne navrch hostia, ale nevedeli si vypracovať vyložené šance. V 78. minúte mal tutovku domáci Odilon Kossounou, ale loptu poslal mimo tri žrde. Bruggy tak natiahli sériu bez prehry vo všetkých súťažiach na trinásť zápasov.

Anthony Martial v súboji Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

Inter Miláno zvíťazil v Razgrade 2:0. V drese hostí nehral Škriniar, ktorý dostal od trénera voľno, keďže potreboval oddych a do Bulharska necestoval. Inter mal počas celého duelu prevahu v držaní lopty i počte striel, ale dlho sa nedokázal presadiť. Podarilo sa mu to až v 71. minúte, keď sa po rýchlej kombinácii pred šestnástkou dostal k lopte Christian Eriksen a umiestnenou strelou rozhodol o výhre Interu. Vo štvrtej minúte nadstaveného času poistil triumf z penalty Romelu Lukaku.

Na snímke hráči Interu Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Vadim Ghirda

Eintracht Frankfurt zvíťazil na vlastnom trávniku nad Salzburgom hladko 4:1. O prvé tri góly domácich sa postaral japonský útočník Daiči Kamada, štvrtý zásah pridal v 56. minúte srbský krídelník Filip Kostič. Čestný úspech hostí dosiahol v 84. minúte z penalty Kórejčan Hee-Chan Hwang.

Sporting Lisabon si poradil doma s Basaksehirom Istanbul 3:1. Jeden gól domácich strelil slovinský útočník a niekdajší kanonier Slovana Bratislava Andraž Šporar. V drese hostí hral do 70. minúty slovenský obranca Martin Škrtel. Hráči FC Sevilla zachránili v závere zápasu remízu na ihrisku CFR Kluž 1:1, o vyrovnávajúci gól sa postaral v 83. minúte Youssef En Nesyri.