Končí Dennis v McLarene?

LONDÝN - Odíde, či zostane? Dva týždne pred štartom novej sezóny F1 sa schyľuje k senzácii: Ron Dennis údajne odchádza z postu šéfa tímu McLaren Mercedes! Podľa španielskeho denníka Marca by mal Dennisa nahradiť doterajší výkonný riaditeľ tímu Martin Whitmarsh.

Španielske médiá síce majú po Alonsovom pôsobení v McLarene Dennisa „v zuboch“ a tím informácie o zmenách vo vedení nepotvrdil, ale o odchode šéfa a spolumajiteľa sa hovorí už dlhšie. Najväčší tlak vyvíja údajne nemecký partner Mercedes. Ten má v tíme 40 percent akcií a rád by odkúpil Dennisových 30 percent, aby sa stal väčšinovým vlastníkom.

Dennisovi, ktorý v roku 1980 kúpil tím Brucea McLarena a urobil z neho špičku efjednotky, sa v poslednom čase príliš nedarí. Po 22 rokoch sa rozviedol a veľa ľudí ho viní za vlaňajšiu krízu medzi pilotmi Hamiltonom a Alonsom i za trest v špionážnej afére.

Čo mu vyčítajú

  •  Špionážnu aféru, po ktorej prišiel McLaren o body a titul v Pohári konštruktérov.
  •  Nezvládnutý vzťah medzi Alonsom a Hamiltonom.
  •  Stratu titulu v posledných pretekoch sezóny.
  •  Alonsov predčasný odchod ku konkurenčnému Renaultu.

    Čo hovorí v jeho prospech
  •  Nadštandardný vzťah s nádejným a mediálne zaujímavým Hamiltonom.
  •  Dlhodobá účasť McLarenu medzi najlepšími v F1.
  •  Tradícia a najväčšia zásluha na tom, že po kúpe v roku 1980 urobil z McLare nu špičkový tím.
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: topky.sk
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy