FIFA akceptuje preloženie EURO a Copy: Hľadá sa termín pre MS klubov

Gianni InfantinoGianni Infantino Zdroj: SITA/AP/Martin Ruggiero

BRATISLAVA - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino akceptuje preloženie tohtoročných majstrovstiev Európy na jún, resp. júl 2021 a uviedol, že strešná organizácia nájde nový termín pre plánované MS klubov.

Tie sa mali konať tiež v lete budúceho roka a obe podujatia by preto kolidovali. Nový formát klubovej súťaže sa uskutoční v Číne s 24 tímami, podľa Infantina ho buď presunú na zimu 2021, alebo až na roky 2022 či 2023.

Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) posunula tohtoročný turnaj Copa America na rok 2021. Mal sa hrať v dňoch 12. júna až 11. júla v Argentíne a Kolumbii. Nový termín je 11. júna až 10. júla 2021 a juhoamerický šampionát sa bude konať paralelne s EURO.

Infantino na stredu zvolal telekonferenciu Rady FIFA, predstaviteľov Európskej futbalovej únie (UEFA), CONMEBOL a zástupcov Číny, počas ktorej chce rokovať o preložení MS klubov na iný termín. Šéf federácie zároveň plánuje darovať desať miliónov dolárov Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) na pomoc v boji proti novému koronavírusu. V hre je aj vytvorenie Globálneho futbalového asistenčného fondu na pomoc členom futbalovej komunity postihnutej touto krízou.

Celosvetovo je v 163 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 194-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 7890 osôb.

Viac o téme: FIFA Gianni Infantino
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Martin Ruggiero
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články