Barcelonská hviezda si nedávala servítku pred ústa: Nie som vrece zemiakov!

Ivan Rakitič
Ivan Rakitič

BARCELONA – Rozhodol sa prehovoriť! Barcelonský záložník Ivan Rakitič nezažíva práve vydarené obdobie svojej kariéry. Chorvátsky reprezentant stratil miesto v základnej zostave a v ostatných týždňoch sa vo veľkom špekuluje o jeho budúcnosti v metropole Katalánska. Záujemcovia už zbystrili zrak, veď ktorý klub by netúžil po hráčovi podobného kalibru? K celej situácii sa vyjadril aj skúsený stredopoliar.

"Rozumiem situácii, ale nie som vrece zemiakov, s ktorým by ste mohli robiť čokoľvek. Chcem byť v klube, kde budem cítiť podporu a rešpekt. Ak sa tak stane v Barcelone, budem rád, ale ak to bude niekde inde, budem to ja, kto rozhodne o mojej budúcnosti," povedal Rakitič pre Mundo Deportivo. "Minulý rok bol najlepší, ktorý som tu mal, no bol som znechutený a prekvapený z toho, ako so mnou zaobchádzali. Nerozumel som tomu," dodal vicemajster sveta z Ruska.

Tridsaťdvaročný rodák z Rheinfeldenu je súčasťou Blaugranas od leta 2014. V barcelonskom drese zvíťazil v Lige majstrov a štyrikrát sa stal šampiónom najvyššej španielskej súťaže La Liga. Celkovo nastúpil na 299 zápasov, v ktorých nastrieľal 34 gólov.


Tagy: FC Barcelona Ivan Rakitič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA