V Barcelone deň pred duelom s Realom došla trpezlivosť, Espanyol prepustil trénera Abelarda

Abelardo Fernández
Abelardo Fernández

BARCELONA - Vedenie španielskeho futbalového klubu Espanyol Barcelona prepustilo deň pred duelom s Realom Madrid trénera Abelarda Fernándeza. Reagovalo na sériu slabých výsledkov v La Lige, tím pod vedením bývalého španielskeho reprezentačného obrancu získal v štyroch zápasoch po reštarte súťaže iba štyri body a v tabuľke figuruje na poslednej 20. priečke. Na záchranu znamenajúce pozície stráca sedem kôl pred koncom súťaže osem bodov.

Najmä výkony v uplynulých dvoch dueloch doma proti Levante (1:3) a na ihrisku Betisu Sevilla (0:1) boli podľa manažmentu klubu nepresvedčivé. Abelardo sa ujal kormidla v Espanyole vlani v decembri. Debutoval domácou remízou s FC Barcelona (2:2), napriek tomu nedokázal vyhrabať mužstvo zo zostupovej zóny.

Do konca ročníka ho nahradí na lavičke súčasný športový riaditeľ klubu Francisco Rufete, prvý tréning mal viesť už v sobotu. Espanyol tak bude mať v tejto sezóne už štvrtého trénera, pred Albelardom viedli tím David Gallego a Pablo Machin. Informovala agentúra DPA.


Tagy: Espanyol Barcelona Abelardo Fernández Francisco Rufete

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA