F1 pridala do kalendára tri európske veľké ceny: Do Ameriky sa zatiaľ nepôjde

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

PARÍŽ - Vedenie motoristického seriálu MS F1 pridalo v piatok do tohtosezónneho kalendára tri európske veľké ceny. Pre pandémiu nového koronavírusu sa však definitívne nepôjdu preteky v USA, Brazílii, Mexiku ani Kanade. Ročník momentálne pozostáva z trinástich podujatí, z ktorých sa už uskutočnili tri.

Jedenásteho októbra je na programe VC Eifelu na nemeckom Nürburgringu, o dva týždne neskôr bude mať premiéru v F1 portugalské Portimao a 1. novembra zamieri šampionát do talianskej Imoly na VC Emilia-Romagna. Ani jedna z týchto tratí nefigurovala v pôvodnom 22-zastávkovom kalendári.

Na Nürburgringu sa bude súťažiť prvýkrát od roku 2013, Imola sa na mapu F1 vráti po prvý raz od roku 2006. Neslávne známou sa stala v roku 1994, keď tam počas súťažného víkendu zahynuli Rakúšan Roland Ratzenberger i trojnásobný majster sveta Ayrton Senna z Brazílie. V Taliansku sa v tejto sezóne budú konať až tri podujatia, 6. septembra sa pôjde "klasická" VC Talianska v Monze, o týždeň neskôr bude F1 debutovať v Mugelle na VC Toskánska.

VC Kanady sa mala pôvodne uskutočniť už v júni, nedočká sa však ani náhradného termínu. Po trinástich naplánovaných pretekoch by chcela F1 uzavrieť ročník aspoň dvoma podujatiami v Bahrajne a SAE. Pätnásť súťaží je potrebných, aby seriál naplnil svoje televízne záväzky. V hre sú ešte ďalšie ázijské preteky v Malajzii a Vietname. "Sme radi, že sme mohli pokročiť vo finalizácii našich plánov na sezónu 2020. Vítame Nürburgring, Portimao a Imolu v upravenom kalendári. Chceme sa poďakovať našim úžasným partnerom v Amerike, tešíme sa, že v nasledujúcom ročníku budeme opäť spolupracovať," citovala šéfa F1 Chasea Careyho agentúra DPA.

Upravený kalendár F1 2020:
5. júla - VC Rakúska, Red Bull Ring
12. júla - VC Štajerska, Red Bull Ring
19. júla - VC Maďarska, Hungaroring
      
2. augusta - VC Veľkej Británie, Silverstone
9. augusta - VC 70. výročia, Silverstone
16. augusta - VC Španielska, Barcelona
30. augusta - VC Belgicka, Spa-Francorchamps
6. septembra - VC Talianska, Monza
13. septembra - VC Toskánska, Mugello
27. septembra - VC Ruska, Soči
11. októbra - VC Eifelu, Nürburgring
25. októbra - VC Portugalska, Portimao
1. novembra - VC Emilia-Romagna, Imola


Tagy: Formula 1

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Darko Bandic

DISKUSIA