VIDEO Ibrahimovič dvoma gólmi zostrelil Inter, Juventus bez Ronalda len remizoval

Zlatan IbrahimovičZlatan Ibrahimovič Zdroj: SITA/AP/Spada/LaPresse

MILÁNO - V sobotnom zápase 4. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti AC Miláno nad mestským rivalom Interom 2:1 a s plným počtom 12 bodov si udržali prvé miesto v tabuľke. "Rossoneri" mali raketový vstup do derby, keď vďaka dvom presným zásahom švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča viedli po štvrťhodine 2:0.

Inter v 28. minúte znížil, keď sa presadil Romelu Lukaku. Po zmene strán však vytúžený vyrovnávajúci gól nedokázal streliť a prvýkrát v tomto ligovom ročníku našiel premožiteľa. V zápise o stretnutí nefiguroval slovenský reprezentant Milan Škriniar, stopér Interu je po pozitívnom teste na koronavírus v karanténe.

Majstrovský Juventus Turín remizoval na pôde Crotone 1:1. Domáci viedli od 12. minúty po premenenj jedenástke, deľbu bodov zariadil o deväť minút neskôr Alvaro Morata. Hostia dohrávali záverečnú polhodinu riadneho hracieho času bez vylúčeného Federica Chiesu. V drese rímskeho Lazia zasiahol do hry v 59. minúte slovenský obranca Denis Vavro, jeho tím prehral na pôde Sampdorie Janov 0:3.

V drese rímskeho Lazia zasiahol do hry v 59. minúte slovenský obranca Denis Vavro, jeho tím prehral na pôde Sampdorie Janov 0:3. SSC Neapol v prvom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil nad Atalantou Bergamo 4:1. Domáci rozhodli o triumfe už v prvej polhodine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok, a do polčasu pridali aj štvrtý presný zásah.

V 75. minúte sa v drese Neapola dostal na ihrisko slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorého tím poskočil v neúplnej tabuľke na tretiu priečku. Atalanta utrpela po troch úspechoch za sebou prvú prehru v novom ligovom ročníku.

Stanislav Lobotka Galéria fotiek (4) Zdroj: profimedia.sk