Koeman chválil mladíkov Barcelony, Morata dvomi gólmi perfektne zastúpil Ronalda

Lionel Messi a Pedri oslavuje gólLionel Messi a Pedri oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Joan Monfort

BARCELONA - Takmer pätnásťtisíc divákov na Olympijskom štadióne v Kyjeve hnalo dopredu hráčov Dynama, no nepomohlo to. V úvodnom zápase G-skupiny Ligy majstrov schladil nadšenie Ukrajincov dvojgólový Álvaro Morata, ktorý pre Juventus zariadil triumf 2:0. V ďalšom zápase skupiny si FC Barcelona hravo poradila s Ferencvárosom Budapešť, výrazne sa o to pričinila omladina trénera Ronalda Koemana.

Katalánci nastrieľali maďarskému majstrovi päť gólov, pričom o dva sa postarali neplnoletí Anssumane Fati a Pedro Gonzalez alias Pedri. Fati dal v sezóne štvrtý gól vo štvrtom súťažnom zápase, v ktorom nastúpil v základe, tieto štyri góly dal za celkovo 291 odohratých minút. Španielske médiá sa však po zápase venovali hlavne Pedrimu, ktorý v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži debutoval. Tréner Koeman dáva po príchode do Barcelony okolo Messiho príležitosť novej krvi, Pedri prišiel na ihrisko v 63. minúte. Už o devätnásť minút neskôr sa tešil z gólu na 4:1. Skvelú prácu pred jeho premiérovým zásahom urobil Ousmane Dembele, ktorý po úniku z pravej strany poslal Pedrimu spätnú prihrávku. Bolo to prečíslenie dvoch proti siedmim. "Splnil som si jeden z mnohých snov, ktoré som mal ako dieťa," citoval mladíka denník Marca.

Osemnásť rokov oslávi Pedri 25. novembra a ako ďalej napísal španielsky denník, jeho veľkou nevýhodou je, že ešte nemá vodičský preukaz. Talentovaný mladík totiž po zápase neopustil štadión Camp Nou v luxusnom aute ako väčšina jeho spoluhráčov, na to aby sa dostal domov, si musel objednať taxík.

V zápase dostal dôveru v základnej jedenástke ďalší mladík Trincao. Dvadsaťročného Portugalčana nahradil v 62. minúte Dembélé. "Sú to všetko hráči, ktorí potrebujú minúty. Trincao robil súperovi na jeho strane veľa problémov, Dembele ihneď po príchode na ihrisko skóroval, vytváral šance spoluhráčom. A toto ako tréner chcete, aby ste dali tímu viac energie," povedal Koeman.

O prvý gól v zápase sa postaral Lionel Messi, keď po faule na neho bezpečne premenil pokutový kop. Messi odohral od začiatku sezóny všetkých päť súťažných zápasov (vyše 450 minút), zatiaľ však nedal gól z hry - oba padli z penált.

Juventus odchádzal v Kyjeve po prvom polčase do kabín za bezgólového stavu, ihneď po prestávke však udrel Álvaro Morata a španielsky útočník pridal v 84. minúte aj druhý gól. "Hrať v Lige majstrov v dresom Juve je pre mňa veľmi vzrušujúce. Posledný zápas, ktorý som hral v tejto súťaži s Turínom, si budem navždy pamätať a nie je to pekná spomienka. Prehrali sme vtedy pred piatimi rokmi s Barcelonou vo finále. Ale každý rok máte ďalšiu šancu prejsť túto cestu a my to skúsime znova. Prvý zápas je vždy rozhodujúci v skupinovej fáze. Hrali sme dobre s loptou a mali sme dobrý pressing, ktorý nám umožnil rýchlo sa zmocniť lopty," citoval Moratu portál uefa.com.

Tréner Dynama Mircea Lucescu po zápase uznal kvality talianskeho majstra: "Zvíťazilo silnejšie a skúsenejšie mužstvo. Technicky sú na inej úrovni. Urobili sme dve chyby, pretože nám chýbajú skúsenosti. Dostali sme dva góly, mohli sme hrať v obrane lepšie."

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona