Ako niekde na dedine: Dostal ich do Ligy majstrov a za prémie sa... To myslia vážne?

Brian PriskeBrian Priske Zdroj: Profimedia

HERNING - Sen futbalistov Slavie Praha o účasti v základnej skupine Ligy majstrov sa v stredu večer rozplynul. Po domácej bezgólovej remíze prehrali v odvete play off na ihrisku dánskeho Midtjyllandu 1:4, hoci ešte necelých desať minút pred koncom držali postupový stav.

Slaviu na kolená zrazila opakovaná penalta, po ktorej sa domáci v 84. minúte dostali do vedenia 2:1 a v závere do otvorenej obrany súpera pridali ešte dva góly. Dánsky šampión sa tak premiérovo predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov. Tešiť sa môže na atraktívnych súperov - FC Liverpool, Ajax Amsterdam a Atalantu Bergamo.

Okrem toho si klub pripíše na konto aj štedré odmeny. A práve na finančné prémie od UEFA za postup svojsky zareagoval aj tréner Midtjyllandu. "Dostal som prísľub vedenia, že sa konečne postaví plot na tréningovom ihrisku. Nebudeme tak musieť chodiť hľadať tie sprosté lopty," povedal. Snáď sa to vďaka účasti medzi elitou naozaj podarí zrealizovať.

Viac o téme: SK Slavia Praha FC Midtjylland Brian Priske