Súboj velikánov v boxerskom ringu. Kto uspeje?

Jedna z najsledovanejších boxerských udalostí je tu. V nedeľu nad ránom sa v boxerskom ringu postavia proti sebe dve legendy tohto športu Mike Tyson a Roy Jones Jr.

Mike Tyson je vo veku 54 rokov boxerská legenda. Dodnes je najmladším šampionátom histórie ťažkej váhy. V ringu naposledy stále v júni 2005. Kariéru ukončil bilanciou 50 – 6. Jeho súper Roy Jones Jr. je o tri roky mladší ako jeho súper. Kariéru ukončil vo februára 2018. Na svojom konte má tituly v strednej, superstrednej, poloťažkej i ťažkej váhovej kategórii. Jeho profesionálna bilancia je rovnako skvelá 66-9.

Tomi Kid má svojho favorita

Ani bývalý profesionálny boxer Tomi Kid Kovács si tento duel nenechá ujsť. „Tyson bol „bijec“. Pamätám si, že som ako malý chlapec vstával v noci, aby som ho videl v akcii, no po pár sekundách bolo vybavené. Naproti tomu Roy Jones jr. bol boxer desaťročia, veľmi rýchly, pohyblivý. Mal množstvo zaujímavých zápasov. Keď už bol za zenitom, navrhol som mu súboj, no, keď videl ponúknutú sumu, odpovedal mi, aby som prihodil ešte jednu nulu,“ dodáva Tomi. A koho favorizuje na víťazstvo? „Táto bitka legiend na osem kôl po dve minúty mala byť pôvodne rýdzo exhibičná, ale po vlne nevôle sú povolené aj knockouty, poprípade sa k slovu môžu dostať aj bodoví rozhodcovia. Bude to súboj sila verzus technika, ja by som sa vzhľadom k váhe, v ktorej súťažil, priklonil k Mikeovi.“

Bookmakeri i tipéri favorizujú Tysona

Ostro sledovaná bitka neušla ani pozornosti bookmakerov Niké. Tento duel nechýba ani v kurzovej ponuke. „Je to najočakávanejší boxerský duel roka. Veľká bitka, o ktorej sa diskutuje v médiách a veľkú pozornosť jej dávajú aj naši tipéri. V porovnaní s inými konfrontáciami sme zaznamenali oveľa väčší záujem tipérov,“ hovorí hlavný bookmaker Niké Richard Slušný. A kto je favoritom bookmakerov a kto tipérov? „Bookmakeri mierne favorizujú Tysona. Ten pripisuje tomuto súboju veľkú dôležitosť. Je to jeho návrat do ringu po 15-tich rokoch, bude si ho chcieť poriadne užiť. A podobný názor zdieľajú aj tipéri. Až 66 percent očakáva víťazstvo Tysona, naproti Jonesovi verí 10 percent. Zaujímavé ale je, že až 24 percent si myslí, že zápas víťaza mať nebude. Ak by sa tak stalo, ich vklad by sa vynásobil lákavým kurzom 7,0,“ dodáva Slušný.

Niké odmeňuje nových hráčov

A ak ste úplným nováčikom v tipovaní, zaregistrovať v Niké sa vám teraz rozhodne vyplatí. Prvá slovenská stávková spoločnosť v rámci svojej najväčšej kampane odmení svojich nových hráčov. Každý nový tipér totiž od Niké dostane po registrácii až 20 € úplne zadarmo! Na čo ešte čakať, využite túto jedinečnú príležitosť práve teraz.  

- reklamná správa -


Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA