VIDEO nevídanej minely českého brankára: Taký gól sa mi nikdy nepodarilo dať!

Jakub Yunis Jakub Yunis Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TEPLICE - Brankár českého tímu FK Teplice Luděk Němeček priznal, že podobný gól ako v zápase českej futbalovej ligy s Olomoucom nikdy nedostal. Dvadsaťjedenročný gólman si pri rozohrávke hodil loptu na zem, lenže prekvapil ho útočník Jakub Yunis, o loptu ho obral a skóroval do prázdnej brány.

"Chytil som center zo vzduchu a chcel som loptu rýchlo vykopnúť. Periférne som ale videl Yunisa, tak som tú nohu stiahol. Bál som sa, že ho trafím a rozhodca to odpíska. Takto mi ale Yunis loptu zobral a dal gól," uviedol Němeček na tlačovej konferencii.

"Je to moja chyba, trochu som sa ho zľakol, nabudúce sa pozriem za seba a vôbec sa nebudeme mať o čom baviť," pridal Němeček, ktorý v ďalšom priebehu zápasu zaváhanie odčinil dvoma dobrými zákrokmi pri strelách Marina Hálu a nakoniec prispel k remíze 1:1.

Teplický brankár priznal, že dôležité zákroky mu tiež pomohli hodiť chybu rýchlo za hlavu. "Aspoň trošku som to ale odčinil, keď som potom chytil dve šance. Nemusel som vďaka tomu premýšľať nad tou chybou a rýchlo som sa dostal do zápasu," povedal Němeček.

Pre Yunisa išlo naopak o najľahší gól v kariére. "Pomaly som sa vracal od zadnej tyče, a keď som videl, že chce gólman vykopávať, chcel som ho obehnúť. Nebol môj zámer mu loptu zobrať, on sa ma ale zľakol, zastavil sa a ja som loptu doklepol do prázdnej brány," vyhlásil.

"Taký gól sa mi dať nikdy nepodarilo, nieto v lige," priznal dvadsaťštyriročný olomoucký útočník, ktorý nastúpil prvýkrát v sezóne. "Minulý ročník som nemal šťastie, na jar som hral od začiatku len raz, takže to ani neberiem, že som hral. Dal som gól po roku a pol, teraz mám motiváciu do ďalších zápasov ten gól potvrdiť," dodal.

Mrzelo ho však, že Olomouc už tretíkrát za sebou jednogólový náskok neudržal a remizoval 1:1. "Zráža nás, že nedokážeme pridať druhý gól. To už sa nám teraz stalo tretíkrát za sebou, keď sme viedli 1:0 a vždy sme potom o výhru prišli," vyhlásil Yunis.

Remízu ľutoval tiež Němeček. "Škoda, že sme v druhom polčase nedotlačili loptu do brány ešte raz, mali sme tam dve šance, aby sme vyhrali," uviedol. "Tréner nám ale priniesol do šatne nový impulz, hráme novým štýlom a ten funguje. Máme tri zápasy do konca polsezóny a v utorok v Plzni budeme chcieť uspieť a znovu bodovať," dodal.

Viac o téme: FK Teplice Jakub Yunis Luděk Němeček FK Sigma Olomouc
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Lukáš Grinaj; VIDEO: O2 TV Sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články