Obrovská smola slovenského pretekára: Ivan Jakeš nebude štartovať na Rely Dakar!

Ivan JakešIvan Jakeš Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš nebude štartovať na blížiacich sa pretekoch Rely Dakar. Tesne pred štartom podujatia mu vystavil stopku pozitívny test na koronavírus.

"Žiaľ, aj druhý kontrolný test vyšiel pozitívny. To znamená, že na Dakare štartovať nebudem," uviedol Jakeš na svojom profile na Instagrame.

V štartovej listine motoristických pretekov Rely Dakar (3.-15. januára 2021) tak zostali iba traja Slováci. Okrem tradičného reprezentanta Štefana Svitka sa predstavia aj motocyklisti Martin Benko a Erik Vlčák. Aj tento ročník sa pôjde Dakar druhýkrát za sebou výhradne v Saudskej Arábii, odštartuje opäť z Džiddy a tam sa aj po dvanástich etapových dňoch skončí.

Jakeš patrí k úzkej skupine jazdcov, ktorým sa podarilo absolvovať Dakar v Afrike, Južnej Amerike aj v Saudskej Arábii. Začínal s Jaroslavom Katriňákom v roku 2007 a doteraz absolvoval 12 ročníkov najťažšej rely sveta. V roku 2013 to dotiahol na celkové 4. miesto, neskôr sa umiestnil aj na 8. a 11. priečke.

Viac o téme: Ivan Jakeš Rely Dakar
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy