Slavia Praha deklasovala domáci Zlín: Hetrikom sa blysol Jan Kuchta

Radosť futbalistov Slavie Praha Radosť futbalistov Slavie Praha Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha deklasovali v stredajšej dohrávke 12. kola najvyššej českej súťaže domáci Zlín 6:2. Hostia rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali 5:0. Hetrikom sa blysol Jan Kuchta. "Zošívaní" v tejto ligovej sez óne ešte neprehrali, na čele tabuľky majú deväťbodový náskok pred Jabloncom.

Hráči Liberca utrpeli prvú prehru po piatich zápasoch V stredajšej dohrávke 9. kola podľahli v Ostrave 0:1. Jediný gól strelil už v 5. minúte Tomáš Zajíc.

sumáre:
dohrávka 12. kola:
FC Fastav Zlín - Slavia Praha 2:6 (0:5)
Góly: 48. Cedidla, 74. Poznar - 11., 17. a 45. Kuchta, 3. Olayinka, 36. Sima, 89. Musa, ČK: 75. Slovák (Zlín) po druhe ŽK
/M. Hlinka odohral celý zápas, R. Matejov a M. Rakovan sedeli na lavičke náhradníkov - J. Hromada hral od 75. min/

dohrávka 9. kola:
Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Gól: 5. Zajíc, ČK: 90.+4 Mosquera (Liberec)
/V. Budinský sedel na laváčke náhradníkov - M. Koscelník odohral celý zápas, M. Faško nastúpil v 74. min/