Niké sa stala generálnym partnerom Slovenského zväzu hádzanej

BRATISLAVA - Nový rok v znamení novej podpory slovenského športu. Stávková spoločnosť Niké sa stala generálnym partnerom ďalšej významnej športovej organizácie – Slovenského zväzu hádzanej. Rok pred Majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia na Slovensku a v Maďarsku, tak tento populárny šport získal významného strategického partnera.

Niké je známa svojou aktívnou podporou slovenského športu. Stojí na strane najlepšej športovkyne Slovenska Petry Vlhovej. Spája sa s úspešnými značkami vo svojich odvetviach – hokejový a futbalový Slovan, cyklistické preteky Okolo Slovenska, či Medzinárodný maratón mieru. Jednotka na stávkovom trhu na Slovensku však svoju značku spája aj s menej tradičnými športami ako sú šípky alebo malý futbal. A myslí aj na amatérskych športovcov, ktorým pomocnú ruku podáva prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu. Teraz do bohatého portfólia sponzoringových aktivít pribúda ďalšie odvetvie.

„Hádzaná na Slovensku patrí k tradičným športom. Je to zároveň odvetvie, ktoré má pred sebou veľké výzvy. Jednou z nich je budúcoročný európsky šampionát. Naša Niké je etablovaná slovenská firma, ktorá je známa svojou aktívnou účasťou pri podpore športu. Verím, že svojimi skúsenosťami a možnosťami pomôžeme slovenskej hádzanej k ďalšiemu napredovaniu,“ povedal generálny riaditeľ Niké Doc. Ing. Otto Berger, CSc.

Generálne partnerstvo zahŕňa okrem reprezentačných kolektívov aj klubové súťaže a to Slovenský pohár mužov a žien, ale hlavne mužskú extraligu, ktorá po novom ponesie názov Niké Handball Extraliga. „V každom športovom odvetví je výkvetom reprezentácia. Účinkujú v nej najlepší hráči. No tí vyrastajú v kluboch. Preto verím, že vstupom do mužskej extraligy zvýšime jej úroveň a postupne v nej budú rásť ďalšie výnimočné talenty aj pre reprezentáciu,“ uviedol výkonný riaditeľ Niké Ing. Roman Berger.

Ten zároveň predstavil aj ďalšiu novinku. Všetky zápasy mužskej Niké Handball Extraliga, aj domáce stretnutia slovenských účastníkov v ženskej Mol lige si budú môcť pozrieť fanúšikovia naživo v TV Niké. „Z každého zápasu si budú môcť fanúšikovia pozrieť priame prenosy. Priaznivci si tak v danej chvíli budú môcť vybrať akýkoľvek zápas a sledovať ho naživo, podobne ako to je známe v iných prestížnych hádzanárskych súťažiach,“ dodal výkonný riaditeľ.

Partnerstvo nadobúda platnosť od 1. februára 2021. Z toho vyplýva, že víkendové 13. kolo mužskej najvyššej súťaže sa odohrá po novom už ako Niké Handball Extraliga.


Tagy: Niké Handball Extraliga

Zdroj:
PR
Foto:
Niké

DISKUSIA