Peter Sagan musel prerušiť intenzívnu prípravu: Ďalší program je otázny, uviedol šéf Bory

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone

PARÍŽ - Trojnásobný majster sveta Peter Sagan mal na tréningovom kempe nemeckej stajne Bora-Hansgrohe na Kanárskych ostrovoch pozitívny test na koronavírus. Nákaza sa preukázala aj u ďalších dvoch slovenských jazdcov tímu, Saganovho brata Juraja a Erika Bašku.

Slovenské trio sa pripravovalo na novú sezónu na ostrove Gran Canaria. Pred odletom domov podstúpili PCR test, ktorý miestne laboratórium vyhodnotilo ako pozitívny. Tímový manažér Ralph Denk uviedol, že načasovanie ochorenia nie je ideálne. Peter Sagan mal odštartovať sezónu na jednodňových pretekoch v Belgicku Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brussel-Kuurne v dňoch 27. a 28. februára. 

Baška sa mal zúčastniť na Tour de la Provence, ktorá sa začína 11. februára. "Peter bol a aj je mimoriadne motivovaný, preto už bol v  príprave na novú sezónu dosť ďaleko. Najdôležitejšie však teraz je, že všetci traja sú v poriadku a nevykazujú žiadne závažné príznaky. Naše lekárske oddelenie je s nimi vo veľmi úzkom kontakte a podľa možností im poskytuje čo najoptimálnejšiu starostlivosť. Čo to znamená pre začiatok sezóny ešte nie je možné presne určiť. Najskôr musia byť všetci traja opäť úplne zdraví a musia dostať lekárske povolenie. Potom môžeme zvážiť, aké budú ďalšie kroky," povedal Denk.

"Všetci traja majú mierne symptómy obvyklé pri chorobe covid-19 a zostávajú v domácej karanténe v súlade s miestnymi nariadeniami, kým sa nezotavia," uviedol vo vyhlásení tímový lekár Christopher Edler. "Akonáhle im karanténa skončí, podstúpia komplexné lekárske vyšetrenie," dodal.

Viac o téme: Peter Sagan Ralph Denk Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Massimo Paolone
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články