Roger Federer prehovoril pred veľkým návratom: Mám pocit, že som ešte nepovedal posledné slovo

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

DAUHA - Aj keď nehral žiadny turnaj viac ako 13 mesiacov, s myšlienkami na koniec kariéry švajčiarsky tenista Roger Federer nekoketoval. Po minuloročných dvoch operáciách kolena sa tridsaťdeväťročná legenda predstaví v tomto týždni v katarskej Dauhe.

"Mám radosť, že som zase na turnaji. Bola to dlhá doba. Nikdy by som si nepomyslel, že to bude trvať tak dlho," povedal novinárom víťaz rekordných 20 grandslamov, ktorý štartoval naposledy vlani na Australian Open.

O svoju formu Federer obavy nemá, tenis je pre neho vraj ako jazda na bicykli. Je však zvedavý, ako na tom bude v zápasoch s kolenami.

Podľa toho, ako si povedie v najbližších mesiacoch, sa rozhodne, čo ďalej. "Je to rarita, aby sa niekto v takmer 40 rokoch vracal po takej dobe. Ale rozhodol som sa hneď na začiatku, že nechcem nič uponáhľať. Dôležité je, že som v poriadku, nič ma nebolí a môžem si to na okruhu užívať. Takže uvidíme, ako to pôjde," povedal Federer.

"Koniec kariéry nebol nikdy v hre. Ak by ma kolená trápili dlhodobo, potom by sa o tom dalo uvažovať. Mám pocit, že som ešte nepovedal posledné slovo. Užívam si tenis aj cestovanie. Ale vraciam sa hlavne preto, že chcem hrať zase s tými najlepšími na tých najväčších turnajoch a niektoré snáď zase vyhrať. A snáď si znovu zahrám pred divákmi," uviedol bývalý prvý hráč sveta s odkazom na absenciu fanúšikov na turnajoch kvôli koronavírusu.

V Dauhe začne nasadená dvojka v druhom kole zápasom proti Britovi Danielovi Evansovi, s ktorým v doterajších troch vzájomných dueloch ešte nestratil set.

Viac o téme: Roger Federer Daniel Evans Katar Open
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články