Mercedes pred štartom sezóny s problémami: Hamilton otvorene pochválil konkurenciu

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: SITA/AP/Hamad Mohammed

SAKHIR - Ako "iné zviera" označil úradujúci majster sveta formuly 1 Lewis Hamilton konkurenčné vozidlo Red Bull po predsezónnych testoch v Bahrajne. Tie skončili na trati v Sakhire v nedeľu a počas troch dní tu zajazdil dvakrát najrýchlejší čas Max Verstappen. Naopak britský pilot Mercedesu, ktorý bude útočiť na ôsmy titul, nebol ani ani raz medzi prvými tromi a sťažoval sa, že stráca.

"Ak v Red Bulle chcú, môžu byť aj favoriti. Obaja ich jazdci vyzerajú silne a budú tento rok úplne inou mašinou alebo zvieraťom. Mala by to byť skvelá bitka," uviedol Hamilton pre oficiálne stránky F1.

Do testov vstúpil najprv piatkovým 10. časom. V sobotu skončil po šmyku mimo trať a bol pätnásty. Hamiltonovo zlepšenie prišlo až posledný deň v nedeľu, kedy došiel piaty. Aj tak ale na Verstappena stratil viac ako sekundu na kolo.

V odpovedi na otázku, kde má jeho vozidlo nedostatky, mal jasno: "Pravdepodobne všade. Nenazval by som to síce, že ktovieako zaostávame, ale nie sme jednoducho dosť rýchli. Nie je to len jedna vec, je to súčet všetkých vecí," vyhlásil tridsaťšesťročný pilot.

Mercedes mal navyše počas troch dní aj viacero technických problémov. Celkom odjazdil len 304 kôl, čo bolo najmenej zo všetkých. Konkurenčné tímy Alfa Romeo alebo Alpha Tauri absolvovali napríklad až o 118 okruhov viac.

"Zlepšili sme síce vyváženie vozidla s väčším množstvom paliva, ale podľa dát z posledných dní vidíme, že z pohľadu závodnej rýchlosti nie sme tak rýchli ako Red Bull," uznal aj traťový inžinier tímu Andrew Shovlin. "Práca s menším množstvom paliva nám ukázala viac mätúci obrázok a nezískali sme dostatok dát," doplnil.

Víťaza posledných siedmich Pohárov konštruktérov tak čaká do novej sezóny veľká výzva. "V minulosti sme mali pri zimných testoch tiež problémy s rýchlosťou, ale podarilo sa nám ich vždy pred prvým podnikom vyladiť. Tentoraz to ale tak byť nemusí. Čoskoro nás čakajú úvodné preteky, takže sme si naplánovali pracovný program, aby sme pochopili, čo nás trápi a našli v najbližších desiatich dňoch rýchlosť. Ak to bude potrebné, nenecháme kameň na kameni," dodal Shovlin. Nová sezóna F1 sa začne v Bahrajne už 28. marca.

Viac o téme: Red Bull Lewis Hamilton Mercedes
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK