VIDEO Saganov rival uchmatol ďalšiu etapu: Vedel som, čo musím spraviť pre úspech

Caleb Ewan oslavuje etapový triumfCaleb Ewan oslavuje etapový triumf Zdroj: SITA/Massimo Paolone/LaPresse via AP

TERMOLI - V špurte 181 km dlhej trasy z Notaresca do Termoli triumfoval Caleb Ewan z tímu Lotto Soudal. Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil v piatkovej 7. etape Giro d'Italia 14. miesto.

V úplnom závere mal Sagan spočiatku dobrú pozíciu, "vláčik" viedol jeho tímový kolega Oss. Lenže krátko pred cieľovou čiarou sa nechal natlačiť k mantinelu, zavadil oň a stratil rýchlosť. O najvyššie priečky tak napokon nešpurtoval.

Z dlhého špurtu skúsil zvíťaziť Fernando Gaviria Z UAE Team Emirates, no napokon svoje kvality ukázal Ewan a s prehľadom si pripísal druhé víťazstvo na podujatí. Druhý skončil Talian Davide Cimolai z Israel Start-up Nation a tretí bol Belgičan Tim Merlier z Alpecin-Fenix.

"Vedel som, že ak chcem uspieť, musím byť v závere úplne v popredí. Dôležité bolo, že sa mi podarilo ušetriť sily pri záverečnom miernom stúpaní, nemusel som ich použiť na predieranie sa dopredu. Bol to ťažký dojazd, nohy ma už v závere trochu boleli. Gaviria ma prekvapil, nechcel som si ho nechať ujsť a 200 metrov pred cieľom som už vedel, že musím do toho šliapať naplno. Dokážem sa stále zlepšovať, mám naozaj veľkú motiváciu víťaziť na veľkých pretekoch," povedal v televíznom rozhovore Ewan.

Viac o téme: Peter Sagan Giro d'Italia Caleb Ewan Lotto Soudal
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube Cycling Pro Net
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články