Na Atletickom moste 2008 aj Carter

DUBNICA NAD VÁHOM - Organizátori 6. ročníka medzinárodného mítingu Atletický most, ktorý sa uskutoční v nedeľu 7. septembra v Dubnici nad Váhom, získali ďalších troch medailistov z olympijských hier v Pekingu.

Na štarte stovky sa objaví Nesta Carter, člen víťaznej jamajskej štafety na 4 x 100 m, ktorá časom 37,10 sekundy utvorila svetový rekord. Dvadsaťdvaročný Carter, ktorý bežal v spomenutej štafete na prvom úseku, má osobný rekord na 100 m 9,98 sekundy. Dubnickú súťaž žien v hode oštepom obohatí strieborná z pekinských hier Maria Abakumovová. Ruska na OH hneď v úvodnej sérii o 2,07 metra zlepšila národný rekord na 69,32 m a vo štvrtej dokonca vylepšila výkonom 70,78 m o 58 cm európsky rekord Nemky Christiny Obergföllovej z minulého roka.

Z prvej priečky ju však vo svojom poslednom pokuse zosadila Češka Barbora Špotáková, ktorá v poslednom pokuse hodila 71,42 m a vzala Abakumovovej nielen zlato, ale aj európsky rekord. V trojskoku mužov sa na dubnickom štadióne predstaví bronzový z Pekingu Leevan Sands. V olympijskom finále zlepšil bahamský rekord výkonom 17,59 m. K jeho najväčším súperom bude patriť bývalý svetový šampión vonku (Helsinki 2005) a v hale (Moskva 2006) Walter Davis z USA s osobným rekordom 17,71 m (v roku 2006). V Dubnici budú najväčšiu pozornosť pútať olympijskí víťazi Dayron Robles z Kuby a Američanka Dawn Harperová – obaja prekážkári.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy