Benzema hetrikom zostrelil Vigo, Lemar spasil Atlético v deviatej minúte nadstaveného času!

Karim Benzema a jeho gólové oslavyKarim Benzema a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti majstrovského Atlética Madrid získali v nedeľňajšom zápase 4. kola španielskej La Ligy tri body proti Espanyolu Barcelona až gólom v deviatej minúte nadstaveného času. Strelil ho striedajúci francúzsky stredopoliar Thomas Lemar.

Nováčik súťaže strelil vôbec prvý gól v sezóne, v 40. minúte po rohovom kope skóroval Raul de Tomas. O vyrovnanie sa zaslúžil v 79. minúte Yannick Carrasco. Belgičan potom v úplnom závere po narážačke vysunul Lemara a ten rozhodol o triumfe hostí.

Thomas Lemar a jeho Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Valencia zvíťazila pohodlne na ihrisku Pamplony 4:1 a pripísala si tretiu výhru v sezóne. S desiatimi bodmi sa vyrovnala Atléticu.

V záverečnom zápase dňa zvíťazil doma Real Madrid nad Celtou Vigo 5:2, hoci po polčase prehrával 1:2. Hetrikom prispel k výhre francúzsky útočník Karim Benzema. "Biely balet" sa dostal na čelo tabuľky, má 10 bodov rovnako ako Valencia a obhajca Atlético.

Eduardo Camavinga a jeho Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

La Liga - 4. kolo:

Real Madrid - Celta Vigo 5:2 (1:2)
Góly: 24., 47. a 87. Benzema (tretí z 11 m), 54. Vinicius Junior, 72. Camavinga - 4. Mina, 31. Cervi

CA Osasuna Pamplona - FC Valencia 1:4 (1:1)
Góly: 8. Moncayola - 26. Maximiliano Gomez, 50. A. Hernandez (vlastný) , 55. Guedes, 73. Alderete

Espanyol Barcelona - Atlético Madrid 1:2 (1:0)
Góly: 40. de Tomas - 79. Carrasco, 90.+9. Lemar

FC Cádiz - Real Sociedad San Sebastián 0:2 (0:0)
Góly: 71. a 84. Oyarzabal, ČK: 83. Cala (Cadiz)

Viac o téme: Espanyol Barcelona Karim Benzema Real Madrid CF Thomas Lemar Atlético Madrid CF